Türkiye'deki 3 bölgeye ısrarlı uyarı geldi. Orada yaşayan vatandaşlar dikkat etsin

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye'deki 3 bölgeye ısrarlı uyarı geldi. Yarın gelecek, orada yaşayan vatandaşlar dikkat etsin. Resmi kurum tarafından açıklanan o bölgelerde yaşanabilecek tüm olumsuzluklara karşı şimdiden önlem alınması önerildi.

Türkiye'deki 3 bölgeye ısrarlı uyarı geldi. Orada yaşayan vatandaşlar dikkat etsin

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, yarın ülkenin kuzeybatı kesimlerinde görülecek gök gürültülü yağışların, öğle saatlerinden itibaren Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ile Çorum'un batı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Türkiye'deki 3 bölgeye ısrarlı uyarı geldi. Orada yaşayan vatandaşlar dikkat etsin - Resim : 1

O BÖLGELERDE MEVSİM NORMALLERİ ÜZERİNDE SEYREDECEK

Uyarıda ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi. Hava sıcaklığının iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, genellikle mevsim normalleri civarında, iç ve batı kesimlerde yer yer üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Türkiye'deki 3 bölgeye ısrarlı uyarı geldi. Orada yaşayan vatandaşlar dikkat etsin - Resim : 2

SON DEĞERLENDİRME

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun doğusu, Kocaeli, Sakarya, Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Eskişehir, Bolu ve Düzce çevreleri, Ankara’nın güney kesimleri ile Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Batı kesimlerde toz taşınımı bekleniyor.