Türkiye'nin büyük kabusu Karadeniz'i de buldu! Tam bitti kurtulduk derken yeniden başımıza bela oldu... Çok acil yardım gerekli

Kısa bir süre önce Türkiye'nin başına yeniden bela olan müsilaj şimdi de Karadeniz'de görüldü. Tam bitti kurtulduk derken yeniden denizleri sarmaya başlayan deniz salyasına karşı vatandaşlar çözüm bekliyor.

Kısa bir süre önce tüm Türkiye'nin başına bela olan ve Marmara'da görülen deniz salyası bu kez kendisini Karadeniz'de gösterdi. Tam bitti kurtulduk derken yeniden denizleri sarmaya başlayan deniz salyasına karşı vatandaşlar çözüm bekliyor. 

KARADENİZ'İN DÖRT BİR YANINI SARDI

Geçtiğimiz yıllarda Marmara Denizi'nde sıklıkla görülen müsilaj, diğer adıyla deniz salyası Karadeniz'de de görüldü. Mavi bayraklı plajları ile bilinen Akçakoca'da liman kesimlerinde müsilaj görüntülendi.

Bayram tatili için Akçakoca'ya gelen tatilciler, plajlarda mavi sular yerine beyaz yapışkan deniz salyaları ile karşılaşıyor. Liman mevkiinde yoğunlukla görülen müsilajın rüzgarla birlikte Akçakoca sahil şeridine yayıldığı da öğrenilirken konu ile ilgili çalışma başlatıldı.

 

Türkiye'nin büyük kabusu Karadeniz'i de buldu! Tam bitti kurtulduk derken yeniden başımıza bela oldu... Çok acil yardım gerekli - Resim : 1