Türkiye'de öğrendi, Almanları dolandırdı

Türkiye'ye kesin dönüş yapan bir gurbetçi telefon dolandırıcılığı yöntemini öğrendikten sonra kurduğu çete ile yaşlı Almanları dolandırdı. Türkiye ve Almanya'daki çete üyeleri ile birlikte çalışan zanlı Almanları 400 bin Euro dolandırdı. Türk ve alman polisinin ortak çalışması ile çete yakalandı. 

Almanya!dan kesin dönüş yaptı, Türkiye'deki dolandırıcılığı Almanya'ya taşıdı.
Hesaplarınız terör örgütlerinin eline geçti dedi. Kandırdıkları Almanları 400 bin Euro dolandırdı

Son zamanlarda gündemden düşmeyen telefon dolandırıcılıkları Almanya'ya taşındı.  Alman polisi türk yetkililerle görüştü. Türkiyeden bazı kişilerin alman vatandaşlarını dolandırdğını belirtti.

Türk polisine bilgi veren Alman polisi dolandırıcılık olayının farklı detaylarını da anlattı.Yaşlı Alman vatandaşlar bu yalana kandı. İstenilen bin Euoryu dolandırıcılara gönderdi

Asıl dolandınıcılık olayı bundan sonra başladı. Dolandırıcılar bir müddet sonra tekrar aynı numarayı aradı. Alman polisi olarak görüşen dolandırıcılar “PKK ve DAEŞ'e bin Euro yardım yapmışssınız” yalanı ile korku saldı.

Hesapların devlet tarafından garanti altına alındığını söyledi. Takip için hesaptaki paraları çekip gelen şahsa vermelerini söyledi. Terör örgütüne yardım ettiği korkusu ile dolandırıcıların dedikleri harfiyen yapan Alman vatandaşlar bu yolla yaklaşık 400 bin Euro para dolandırıldı.

Yapılan şikayetler üzerine İstanbul Mali Şube Müdürlüğü Ekipleri çalışma başlattı.
Kullanılan sim kartların izirni süren polis bir dolandırıcılık çetesi tespit etti.

5 ilde eş zamanlı operasyon yapıldı. Çete lideri Ferdi T. nin uzun yllar Almanyada kaldığı
türkiyeye döndükten sonra oradaki Alman arkadaşlarını kullanarak dolarndıdrıcılık olayı yaptığı ortaya çıktı.

İleri derecede Almanca konuşan çete üyeleri alman vatandaşlardan aldıkları nakit paraları ise çeşitli yollarla Türkiye’ye gönderdikleri ortaya çıktı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlar Şube Müdürlüğünde sorguları tamamlanan zanlılar adliyeye gönderilecek.