tv100 canlı yayınında DP Milletvekili Cemal Enginyurt, Gazeteci Latif Şimşek'e saldırdı. Tv100 yönetimi Enginyurt'un çirkin eylemini şiddetle kınadı!

tv100'de yayınlanan Gündeme Dair programına konuk olan DP Milletvekili Cemal Enginyurt ile gazeteci Latif Şimşek arasında sert bir tartışma yaşandı. Enginyurt, stüdyoda tartışma sınırlarını aşarak Latif Şimşek'e şiddete varan eylemlerde bulundu. Yayına verilen arada Enginyurt'un koruması Latif Şimşek'i darp etti. tv100 yönetimi, Enginyurt'un bu davranışını şiddetle kınadığını açıkladı.

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Gazeteci Latif Şimşek, Korkusuz Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş ve Siyaset Bilimci Doğan Çağlar; Pınar Işık Ardor ile Gündeme Dair programına konuk olarak gündemi değerlendirdi.

İkili arasında sert tartışma

Programa konuk olan DP Milletvekili Cemal Enginyurt ile gazeteci Latif Şimşek arasında sert bir tartışma yaşandı. Enginyurt, stüdyoda tartışma sınırlarını aşarak Latif Şimşek'e şiddeti varan eylemlerde bulundu. 

Yaşanan olay sonrası programa ara vermek zorunda kalındı. Yayının kesildiği anlarda Cemal Enginyurt'un koruması Latif Şimşek'i darp etti. 

tv100 yönetimi Enginyurt'un davranışını şiddetle kınadı

tv100 yönetimi, olayın hemen ardından Cemal Enginyurt'un bu davranışını şiddetle kınadığını açıkladı.

''Şiddetle kınıyorlar, kamuoyundan özür diliyorlar''

Aranın ardından moderatör Pınar Ardor, istenmeyen olayla ilgili tv100 yönetiminin açıklamasını aktardı. Ardor, şunları söyledi;

tv100 yönetimi, değerli Yönetim Kurulu Başkanımız Necat Gülseven, Genel Yayın Yönetmenimiz Alican Değer, Programlar Müdürümüz Bülent Yılmaz ve kanal yöneticilerimiz, bütün ekip arkadaşlarımız olayı şiddetle kınıyorlar, kamuoyundan özür diliyorlar.

Yarkadaş: Ayıplıyorum, protesto ediyorum, kınıyorum

Ardor'un ardından söz alan programın bir diğer konuğu Barış Yarkadaş, ''DP Milletvekili Cemal Enginyurt’un durup dururken tartışma çıkarmasına, Latif Şimşek’e yönelik müdahalesini en başta ayıplıyorum, protesto ediyorum, kınıyorum ve bir milletvekiline hiç yakıştıramıyorum.'' ifadelerini kullandı.

''Umarım pişman olmuştur''

Doğan Çağlar ise ''Latif Şimşek çok nazik, değerli ve naif bir adam. Latif Bey’e çok ayıp oldu. Cemal Bey’e hiç yakıştıramadım. Cemal Bey inşallah kendini sorgular, umarım buradan çıktıktan sonra pişman olmuştur diye düşünüyorum.'' dedi