Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Suudi Arabistan’da

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, 32'inci Arap Ligi Zirvesi'ne katılmak için Suudi Arabistan'ın başkenti Cidde'ye geldi. Zelenski’yi Başbakan Veliaht Prens Muhammed Bin Selman karşıladı.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Suudi Arabistan’da

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Suudi Arabistan’ın Cidden kentinde başlayan 32’nci Arap Ligi Zirvesi’ne katılmak için bugün Cidde’ye geldi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, zirveye katılımı hakkında yaptığı açıklamada “Suudi Arabistan Veliaht Prensi ve Başbakanı Muhammed bin Selman El Suud ile görüştüm. Arap Ligi Zirvesi'ne onur konuğu olarak katılma daveti için kendisine teşekkür ettim” ifadelerini kullandı. Zelenski açıklamasında şu ifadelere de yer verdi;

“Suudi Arabistan'ın Rus esaretinden 10 yabancı savaş esirinin dönüşüne başarılı bir şekilde yardımcı olduğunu belirttim. İnsanları serbest bırakmak için ortak çabaları sürdürmekle ilgileniyoruz. Ukrayna'nın toprak bütünlüğü ve egemenliğine verdiği destek ve uluslararası örgütler çerçevesindeki ilkeli konumu için Muhammed bin Selman El Suud'a minnettarım.”

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Suudi Arabistan’da - Resim : 1Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Suudi Arabistan’da - Resim : 2