Umur Bugay son yolculuğuna uğurlandı

Bizimkiler dizisinin yanı sıra Kemal Sunal'ın birçok filminde de imzası olan ünlü senarist, oyuncu, yönetmen ve yazar Umur Bugay son yolculuğuna uğurlandı.

Bizimkiler dizisiyle bir neslin aklında yer edinen Umur Bugay'ın cenazesi, ikindi namazını müteakip Şakirin Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi.


Eşi Ayşe Bugay ve oğlu Ömer Bugay'ın taziyeleri kabul ettiği cenazeye katılanlar arasında, Bugay'ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Erdal Özyağcılar, Ayşe Kökçü, Ali Uyandıran, Zihni Göktay, Rutkay Aziz ve Cihan Tamer gibi oyuncular ve İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur yer aldı.


AA muhabirine açıklamalarda bulunan Umur Bugay'ın oğlu Ömer Bugay, hayatının en acı günlerinden birini yaşadığını belirterek, "Öyle bir miras bıraktı ki bizlere, bugün buraya gelen insanlar ismini duyduklarında yüzleri gülüyor. Çok güzel şeyler öğretti bize, bunu hem ailemiz hem de ülkemiz için devam ettirmeye çalışacağız." dedi.


Oyuncu Ali Uyandıran, çok üzgün olduğunu vurgulayarak, Türk sineması ve tiyatrosu için Umur Bugay'ın vefatının çok önemli bir kayıp olduğunu söyledi.