Ünlü isim müzede cam bir odaya kapandı! 1 ay boyunca hiç çıkmayacak: İşte sebebi

Belçikalı yazar Saskia De Coster, yeni kitabını yazmak için bir ay boyunca hiç çıkmamak üzere kendini Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi'ndeki cam bir odaya kapattı. Müzeye gelen ziyaretçilerin kitabını yazarken yazarı izleyebileceği öğrenilirken yazar yemek yeme ve uyuma gibi günlük ihtiyaçlarını cam odanın arkasındaki bölümde giderecek. Belçikalı yazar aynı zamanda odada kaldığı süre boyunca kimseyle konuşmayacak.

Ünlü isim müzede cam bir odaya kapandı! 1 ay boyunca hiç çıkmayacak: İşte sebebi

Belçika’nın Anvers kentindeki Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesinde cam duvarlı 12 metrekarelik odaya yerleşen yazar De Coster, burada bir ay boyunca yeni kitabını tamamlamak için çalışacak. Yazarın kitap yazma sürecini müzeye gelen herkesin izleyebileceği öğrenilirken bu süre zarfında yazar kimseyle konuşmayacak.

GÜNLÜK İHTİYAÇLARINI CAM ODANIN ARKASINDA GİDERECEK

Performansına "Yazar Burada" adını veren De Coster, yemek yeme ve uyuma gibi günlük ihtiyaçlarını ise cam odanın arkasındaki bölümde giderecek.

ZİYARETÇİLER YAZARI İZLEYEBİLECEK

Müzeyi gezen ziyaretçiler, kitabını yazarken yazarı izleyebilecek. Odada sadece bir bilgisayar, masa, sandalye ve yazarın her gün için yanına aldığı 28 kitap bulunacak.

KİMSEYLE KONUŞMAYACAK

De Coster, odada kaldığı süre boyunca telefon ve sosyal medya kullanmayacak, kimseyle konuşmayacak.

"EN KÖTÜ İHTİMALLE DENEYİMLERİM ZENGİNLEŞECEK"

Performansı hakkında Belçika basınına konuşan De Coster, "İdealim, bir ayın sonunda tam bir aydınlanma ve bitmiş bir kitap. En kötü ihtimalle deneyimlerim zenginleşecek." dedi.