Ünlü piyanist Every Grinko, Aşık Veysel'in sevilen türküsünü yorumladı! "Türk dinleyicilerime teşekkür etmek istedim"

Türkiye'de geniş hayran kitlesine sahip olan Rus Piyanist Every Grinko, Aşık Veysel'in sevilen türküsü 'Uzun ince bir yoldayım' türküsünü yorumladı. Ünlü piyanist, "Türk dinleyicilerime teşekkür etmek istedim" dedi.

Ünlü piyanist Every Grinko, Aşık Veysel'in sevilen türküsünü yorumladı! "Türk dinleyicilerime teşekkür etmek istedim"

Rus sanatçı Evgeny Grinko, Bir Aşık Veysel klasiği 'Uzun İnce Bir Yoldayım'ı 17 Mayıs Cuma günü tüm dijital platformlarda yayınladı. Eser, sanatçının kendisi tarafından düzenlenmiş ve kaydedilmiş bir piyano versiyonu olarak diskografisinde yerini aldı. 

Bu şarkı, sanatçının 3 şarkılık Outtakes 2 isimli kısa albümünden yayınlanacak ilk çalışma. EP'deki diğer iki şarkı sanatçının Once Upon A Time ve Velvet Elephant şarkılarının farklı versiyonları olacak. 

"TÜRK DİNLEYİCİLERİME TEŞEKKÜR ETMEK İSTEDİM"

Grinko, Aşık Veysel'in eserini seçmesinin sebebini şöyle açıkladı:

"Öncelikle şarkının sözleri beni çok derinden etkiledi ve de Aşık Veysel'in müzikal yaklaşımını kendime yakın hissettim. Şarkıyı her ne kadar enstrümantal olarak kaydetmiş olsam da sözleri hayatı çok sade ama etkileyici bir dille anlatıyor. Ayrıca Türkiye'de, Azerbaycan'da ve İran'da verdiğim konserlerde kat ettiğim binlerce kilometre beni bu şarkıya daha da yakın hissettirdi. Aslında bu şarkıyla bugüne dek konserlerime gelen Türk dinleyicilerime bir teşekkür etmek istedim."