Usta sanatçı İlhan Şeşen’den üzücü haber! İşte sağlık durumu

Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli şarkıcılardan biri olan İlhan Şeşen'den üzücü haber... 79 yaşındaki usta sanatçının akciğer kanserine yakalandığı belirtildi.

Usta sanatçı İlhan Şeşen’den üzücü haber! İşte sağlık durumu

Türk müziğinin usta seslerinden İlhan Şeşen'den kötü haber geldi. Usta sanatçı Şeşen'in akciğer kanserine yakalandığı belirtildi.

2.Sayfa'da yer alan habere göre; Bodrum'da yaşayan Şeşen, hastalığını öğrenince tedavi için İstanbul'a geldi.

İLHAN ŞEŞEN KİMDİR?

İlhan Şeşen 18 Haziran 1948 tarihinde Manisa'da dünyaya geldi. Müzisyen, şarkıcı-şarkı yazarı ve oyuncu İlhan Şeşen bugün 73 yaşındadır.

18 Haziran 1948'de Manisa'da doğdu. 1968’de dans müziği orkestralarında şarkıcılık yaparak müziğe başladı ve aynı yıl gitar çalmayı öğrendi. 1971 yılında "Kavga" adındaki 45liğini piyasaya sundu. Hukuk fakültesini bitirdikten sonra 10 yıl serbest avukat olarak çalıştı. 1983 yılında avukatlık mesleğini bırakarak yeğenleri Gökhan ve Burhan Şeşen ile beraber Grup Gündoğarken adlı müzik grubunu kurdu.

Ayşegül Aldinç'in “Farketmez”, Nükhet Duru'nun “Aşık Oluyorum Eyvah”, Leman Sam'ın “Rüzgâr” ve “Ayrılığa Dayanamam”, İzel-Ercan'ın “Geri Dön”, Kerim Tekin'in “Yine Beni Sev”, Metiner'in “Gördüğüme Sevindim”, Yonca Lodi'nin “Aşk Layık Olanda Kalmalı” ve “Fal”, Kenan Doğulu'nun “Ellerimde Çiçekler” şarkıları Şeşen'in yazıp bestelediği ve ilk olarak başka sanatçıların seslendirdiği başlıca şarkılardır.

2018'de kendi yazdığı şarkılardan oluşan ve başka sanatçıların seslendirdiği saygı albümü Hediyem yayımlandı. 2017'den beri Sunay Akın’la birlikte “Aşk Şarkıları ve Öyküler” isimli gösteride sahne alıyor. Şeşen, 2019 yılında ise “Hayatım Hikaye” isimli ilk kitabını yazdı.