Uzun zamandır alım yoktu ama beklenen haber geldi! 55 bin personel alınacak, işte şartlar...

İş arayan milyonlarca insanı sevindiren o müjdeli haber geldi! Uzun zamandır personel alımı yapmayan PTT’nin 55 bin personel alacağı aktarıldı. Peki PTT personel başvuru tarihi ne zaman? PTT personel alımı 2022 açıklandı mı? PTT personel alım ilanı nerede? PTT personel maaşları ne kadar? PTT hangi illere personel alacak? PTT kaç personel alacak? PTT personel alımı nasıl oluyor? PTT personel başvurusu nereden yapılıyor? İşte tüm bu soruların cevabı…

Uzun zamandır alım yoktu ama beklenen haber geldi! 55 bin personel alınacak, işte şartlar...

İş arayan milyonlarca insanın merakla beklediği o haber geldi. Uzun zamandır alımları durdurmuş olan PTT’nin 55 bin personel alacağı aktarıldı. PTT personel alımı haberini bekleyen milyonlarca vatandaş PTT personel alımı ilanı ne zaman açılacak sorusunun cevabını arıyor. İşte 2022 PTT personel alımı ile ilgili tüm detaylar…

PTT personel alımı seçim öncesi mi olacak?

PTT’den aktarılan son bilgilere göre şoför, postacı, güvenlik görevlisi ve temizlik personeli gibi pozisyonlara personel alımı yapılacak. PTT personel alımı ne zaman olacak sorusuna da bir cevap getirildi. Buna göre PTT personel alımı genel seçimlerden önce yapılacağı iddia edildi. Gerekli şartları taşıyan kişilerin PTT sınav ve mülakatlarına girerek katılım sağlayabiliyor. PTT sınav ve mülakatlarını geçmeye hak kazanan kişiler ise PTT kadrosunda işe başlayabiliyor.

Uzun zamandır alım yoktu ama beklenen haber geldi! 55 bin personel alınacak, işte şartlar... - Resim : 1

PTT personel alım ilanına nereden başvurulur?

Merakla beklenen PTT personel alım başvuru ilanına, PTT tarafından belirtilecek olan adres üzerinden başvurular yapılabilecek. PTT’nin kendi web sitesi üzerinden iş başvuru formu doldurulabilecek.

PTT personel alımı genel şartları

PTT personel alımı ilanı yayınlanana kadar muhtemel genel şartlar şu şekilde:

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz altı yaşından gün almamış olmak.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

ç) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından mahkûm olmamak.

f) Engelli personel çalıştırılmasına ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

g) Başka kurum ve kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

ğ) Atanacağı pozisyon için Yönetim Kurulu tarafından belirlenen öğrenim şartını haiz olmak.

h) Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.