Uzungöl'de akıl almaz ihmal! İnsan sapanının halatı koptu! Genç kız havada asılı kaldı! O korku dolu anlar kameraya saniye saniye yansıdı!

Trabzon’da ünlü turizm merkezi Uzungöl'ü ziyarete giden Semanur Şahin'in başına korkunç bir olay geldi. Arkadaşlarıyla gezmeye gittiği yerde ‘insan sapanı’ diye adlandırılan ‘bungy catapult’u deneyimlemek isterken az daha canından oluyordu. Genç kız havadayken halat koptu. O korku dolu anlar ise kameraya yansıdı.

Çaykara ilçesindeki turizm merkezi Uzungöl’ü ziyaret eden Semanur Şahin, arkadaşlarıyla adrenalin yaşamak için ‘insan sapanı’ diye adlandırılan ‘bungy catapult’u deneyimlemek istedi. Esneyebilen halatlı mekanizmaya bağlanan Şahin, yerden metrelerce havaya fırlatıldı.

Uzungöl'de akıl almaz ihmal! İnsan sapanının halatı koptu! Genç kız havada asılı kaldı! O korku dolu anlar kameraya saniye saniye yansıdı! - Resim : 1

HAVADA ASILI KALDI

Bu sırada halatlardan birinin kopması sonucu ayağından hafif yaralanan Semanur Şahin, havada asılı kalırken, görevlilerin müdahalesiyle bulunduğu halattan kurtarıldı. Halatın kopma anı ve sonrasında yaşananlar da cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntüde, metrelerce yükseğe çıkan Şahin’in halat kopmasıyla çığlık atarak, hızla düştüğü ve arkadaşların kendisine doğru koştuğu anlar yer alırken, çevredeki görevlinin ise "Abla" diyerek seslendiği duyuldu.

Uzungöl'de akıl almaz ihmal! İnsan sapanının halatı koptu! Genç kız havada asılı kaldı! O korku dolu anlar kameraya saniye saniye yansıdı! - Resim : 2

 ‘BU KORKU YAŞANILACAK BİR KORKU DEĞİL’

Semanur Şahin korku dolu anlar yaşadığı görüntüyü sosyal medya hesabından “Mesela ben, ihmaller sonucu ölüme bu kadar yaklaşacağımı bilmiyordum. Bu videoyu izlemek en zor bana geliyor ama insanların benim yaşadığım o korkuyu yaşamasını istemiyorum. Bilmeden tam anlamıyla güven vermeyen bir yerde denemelerini istemiyorum. Çünkü bu korku yaşanılacak bir korku değil” notuyla paylaştı.

Uzungöl'de akıl almaz ihmal! İnsan sapanının halatı koptu! Genç kız havada asılı kaldı! O korku dolu anlar kameraya saniye saniye yansıdı! - Resim : 3