Van, Erzurum ve Erzincan'ın güneyi ile Hakkari'nin kuzeyi ve Şırnak'ın doğusuna kritik uyarı. Herkes önlem alsın

Meteoroloji Türkiye'nin güney, güneydoğu ve doğu bölgelerindeki illeri yoğun kar yağışına karşı önemle uyardı. Yapılan resmi açıklamaya göre akşam saatlerinde Van, Erzurum ve Erzincan'ın güneyi ile Hakkari'nin kuzeyi ve Şırnak'ın doğusu için yer yer yoğun kar yağışı beklentisi mevcut.

Van, Erzurum ve Erzincan'ın güneyi ile Hakkari'nin kuzeyi ve Şırnak'ın doğusuna kritik uyarı. Herkes önlem alsın

Meteoroloji Van, Erzurum ve Erzincan'ın güneyi ile Hakkari'nin kuzeyi ve Şırnak'ın doğusu için kritik bir uyarıda bulundu. Yapılan resmi açıklamaya göre Türkiye'nin güney, güneydoğu ve doğu bölgelerindeki pek çok il için yer yer yoğun kar yağışı beklentisi mevcut. Akşam saatlerine doğru etkili olması beklenen yoğun kar yağışına yer yer kuvvetli yağmurun eşlik etmesi bekleniyor. 

YARIN SABAHA KADAR ETKİLİ OLMASI BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yağışların akşam saatlerinden itibaren Kahramanmaraş, Osmaniye, Malatya, Adıyaman ve Elazığ çevreleri ile Gaziantep'in doğusunda etkili olacağı tahmin ediliyor.

Bu gece ve yarın sabah saatlerinden itibaren de Tunceli, Bingöl, Muş, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevreleri ile Şanlıurfa'nın kuzeyinde kuvvetli, Diyarbakır ve Adıyaman'ın kuzeyinde kuvvetli, yer yer çok kuvvetli yağmur ve sağanak etkili olacak.

Van, Erzurum ve Erzincan'ın güneyi ile Hakkari'nin kuzeyi ve Şırnak'ın doğusunda yüksek alanlar ile dağlık kesimlerde kuvvetli yer yer yoğun kar yağışı etkisini gösterecek.

 

Van, Erzurum ve Erzincan'ın güneyi ile Hakkari'nin kuzeyi ve Şırnak'ın doğusuna kritik uyarı. Herkes önlem alsın - Resim : 1