Van ve Siirt'te şehit olan kahramanların isimleri

Van'ın Artos Dağı'nda düşen keşif uçağında 7 emniyet mensubu, Siirt'te ise iki özel harekat polisi şehit oldu. Hayatını kaybeden kahramanların isimleri de belli olmaya başladı. İşte şehit ateşi düşen iller ve şehitlerin isimleri...

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), "İnsanlı Keşif Uçağımız Artos Dağına çarparak kırıma uğramış kaza sonucu emniyet personeli 7 kahraman arkadaşımız şehit olmuştur" açıklaması yaparak acı haberi duyurdu.

Şehit Pilot Komiser Gökhun Mete Altunbaş (Samsun)

Van'da keşif uçağının düşmesi sonucu şehit olan 7 emniyet personelinden Pilot Komiser Gökhun Mete Altunbaş'ın acısı memleketi Samsun'a düştü.

Pilot Komiser
Gökhun Mete Altunbaş

Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı kadrosunda görevli iken geçici olarak Hakkari'de görevlendirilen Pilot Komiser Gökhun Mete Altunbaş, Van ve Hakkari illerinde uçuş görevini sürdürürken Van'da uçağın düşmesi sonucu 6 emniyet mensubu ile birlikte şehit oldu.

7 yıllık polis olup Samsun doğumlu olan 31 yaşındaki Gökhun Mete Altunbaş'ın Kırıkkale Keskin nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi. Eşinin de komiser olduğu öğrenilen şehit pilotun 1 çocuk babası olduğu ifade edildi.

Şehit komiserin babasının Samsun'un Bafra ilçesinde, eşinin ise Ankara'da ikamet ettiği kaydedildi.

Şehit Polis Memuru Onur Ramazan Bayram (Afyonkarahisar)

Şehit Polis Memuru
Onur Ramazan Bayram

Van'da keşif görevi yaparken Artos Dağı'na düşen uçakta şehit olan polis memurlarından birinin, Afyonkarahisar Çay Deresinek beldesi nüfusuna kayıtlı 30 yaşındaki Onur Ramazan Bayram olduğu öğrenildi.

Van’dan keşif için havalanan Emniyet Genel Müdürlüğüne ait uçak görevden dönerken Artos Dağı’na çarptı. Uçakta bulunan 2'si pilot, 5'i teknik personel 7 emniyet mensubu şehit oldu.

Şehit olan polis memurlarından birinin Çay Deresinek beldesi nüfusuna kayıtlı Onur Ramazan Bayram olduğu ortaya çıktı. Bekar olan Bayram’ın ailesinin Manisa Alaşehir'de yaşadığı kaydedildi.

Şehidin evine Türk bayrakları asılırken, tüm sevenleri şehidin evine taziye dileklerini iletmek için akın etti.

 

Şehit Komiser Yardımcısı
Semih Güzelay

Şehit Komiser Yardımcısı Semih Güzelay (İzmir)

Van'da, keşif uçağının Artos Dağı'na çarparak düşmesi sonucu şehit olan Komiser Yardımcısı Semih Güzelay'ın İzmir'in Torbalı ilçesindeki ailesine şehadet haberi ulaştı.

Şehidin Ayrancılar Mahallesi'ndeki evine gelen Kaymakam Ercan Öter, acı haberi baba Mustafa Güzelay'a verdi.

Güzelay ailesinin evine ve sokağa Türk bayrağı asıldı.

Semih Güzelay'ın sevenleri aileye başsağlığı dilemek için şehidin baba evine akın ederken, arkadaşlarının gözyaşı döktüğü görüldü.

Şehit Pilot Komiser Yardımcısı Samet Üstüner (Ankara)

Şehit Komiser Yardımcısı
Pilot Samet Üstüner

Van'da, keşif uçağının Artos Dağı'na çarparak düşmesi sonucu şehit olan Komiser Yardımcısı Pilot Samet Üstüner'in (27) Ankara'daki ailesine şehadet haberi ulaştı.

Şehidin Beypazarı ilçesi Başağaç Mahallesi'ndeki babaevine gelen İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Yurtsever ve beraberindeki sağlık ekipleri, acı haberi anne Ayşekadın, baba Adem ile eşi Ayşe Üstüner'e verdi.

Üstüner'in ailesinin evine Türk bayrağı asıldı. Şehidin ailesinin evinin önünde taziye çadırı kuruldu.

Şehit Üstüner'in 6 yıldır görev yaptığı, bir buçuk yıl önce evlendiği ve çocuğunun olmadığı öğrenildi.

Pilot Komiser Yardımcısı Samet Üstüner'in şehadet haberinin baba ocağına ulaşmasının ardından sokak Türk bayraklarıyla donatıldı. Şehidin sevenleri taziyelerini iletmek için baba evine akın etti. 

Şehit Polis Memuru Burak Derya (Mersin)

Şehit Polis Memuru
Burak Derya

Van’da keşif uçağının düşmesi sonucu şehit olan polis memuru Burak Derya’nın (28) Mersin’in Anamur ilçesindeki baba ocağına acı haberi ulaştı.

Şehit Burak Derya'nın Anamur'un Yıldırım Beyazıt Mahallesi'ndeki evinde acı haberi alan baba Özcan Derya ile anne Fides Derya, büyük üzüntü yaşadı.

Şehidin evine Türk bayrağı asılırken, mahalleli ve yakınları taziye ziyaretinde bulundu. Şehidin yarın Anamur’da toprağa verilmesi bekleniyor.

Şehit Burak Derya'nın bekar olduğu öğrenildi.

Şehit Komiser Yardımcısı İrfan Aydoğan (Bursa)

Şehit Komiser Yardımcısı İrfan Aydoğan

Van’da Artos Dağı’nda düşen keşif uçağında şehit olan komiser yardımcısı İrfan Aydoğan’ın acı haberi, Bursa’da bulunan baba ocağına ulaştı. İrfan Aydoğan'ın annesi Mediha Aydoğan'ın, Erzurum'da görevli olan oğlunun yanına 1 ay önce ziyarete gittiği ve şehit olduğu günde Erzurum'da bulunduğu öğrenildi. Tokat doğumlu 29 yaşındaki bekar komiser yardımcısı Bursa'da törenle toprağa verilecek.

Van'da keşif için havalanan uçak, görevden dönerken Artos Dağı'na çarpması sonucu 2'si pilot 5'i teknik personel olmak üzere toplamda 7 polis şehit oldu. Kırıma uğrayan uçakta bulunan Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü Havacılık Şube Müdürlüğü'nde görevli İHA Pilotu Komiser Yardımcısı İrfan Aydoğan'ın şehit olduğu haberi, Bursa Nilüfer'de bulunan baba evine ulaştı. Acı haberi Nilüfer Kaymakamı Avni Oral tarafından şehidin amcası Mustafa Aydoğan'a verilirken, haberi alan yakınları büyük üzüntü yaşadı. Bekar olduğu öğrenilen şehidin taziye evine Türk bayrakları asıldı. Şehidin yakınlarını, protokol üyeleri ve mahalle sakinleri teselli etti.

Annesi Erzurum'a ziyarete gitmiş

Van'da düşen uçakta şehit olan İrfan Aydoğan'ın bir süre önce babasını kaybettiği, annesi Mediha Aydoğan'ın yaklaşık bir ay önce Erzurum'da görevli olan oğlunu ziyarete gittiği ve bir aydır İrfan Aydoğan'ın yanında Erzurum'da bulunduğu öğrenildi. Şehidin amcasının ve ağabeyinin Van'a giderek şehit komiser yardımcısı İrfan Aydoğan'ın naaşını alacağı öğrenildi.

Şehit Uçuş Teknisyeni Polis Memuru Mustafa Keskin (Ankara)

Şehit Uçuş Teknisyeni
Polis Memuru Mustafa Keskin

Van'da, keşif uçağının Artos Dağı'na çarparak düşmesi sonucu şehit olan uçuş teknisyeni polis memuru Mustafa Keskin'in Ankara'daki ailesine şehadet haberi ulaştı.

Şehit Keskin'in (28) Keçiören ilçesi Atapark Mahallesi'nde ailesinin yaşadığı eve gelen yetkililer, acı haberi aileye verdi.

Keskin'in şehit olduğu haberini alan aile üyelerinden bazıları sinir krizi geçirdi.

Sağlık ekipleri, fenalaşan aile üyelerini ambulansa alarak müdahale etti.

Keçiören Belediyesince eve Türk bayrakları asıldı, evin önüne taziye çadırı kuruldu.

Mesleğe 2012'de giren Keskin'in, Büşra Keskin ile evli olduğu ve 1 yaşında Ali isminde çocuğu bulunduğu öğrenildi.

Van'da düşen uçakta şehit olan kahramların isimleri

Şehit Pilot Komiser Yardımcısı Samet Üstüner
Şehit Komiser Yardımcısı İrfan Aydoğan
Şehit Komiser Yardımcısı Semih Güzelay
Şehit Uçuş Teknisyeni Polis Memuru Mustafa Keskin
Şehit Polis Memuru Onur Ramazan Bayram
Şehit Polis Memuru Burak Derya

Siirt'te şehit olan özel harekat polislerinin isimleri

Türkiye bu sabah sadece Van'dan şehit haberi almadı. Siirt'te yürütülen operasyonda yaralanan 4 özel harekat polisinden ikisi şehit oldu. Özel harekat polisi Muhammet Demir'in şehadet haberi Sivas'taki ailesine verildi. Diğer şehidimiz ise Hataylu Anıl Kemal Kurtul.

Şehit Özel Harekat Polisi Muhammet Demir (Sivas)

Siirt İl Jandarma Komutanlığınca gerçekleştirilen "Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Celal Özcan 2020-23 Operasyonu" kapsamında, dün Değirmentaşı Tepe bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan özel harekat polisi Muhammet Demir'in şehadet haberi Sivas'ta yaşayan ailesine ulaştırıldı.

Şehit Muhammet Demir

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, Muhammet Demir'in şehadet haberini, Mevlana Mahallesi'nde yaşayan babası İbrahim ve annesi Dilber Demir'e verdi. Şehidin babasının yaşadığı apartmana Türk bayrağı asıldı.

Metanetini koruyan 5 çocuk babası İbrahim Demir, sözün bittiği yerde olunduğunu söyledi. Teröre lanet okuyan Demir, "Vatan için canım kurban olsun. Allah o lanetlerin başına bela ve musibet yağdırsın. Türkiye ve vatan düşmanı şerefsizler, vatanı ve milleti koruyan çocuklarımızı şehit ediyorlar. Yerin, göğün laneti onların tepesine yağsın. Allah onların yurtlarını ve yuvalarını dağıtsın." dedi.

Öte yandan, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, telefonla aradığı şehit babasına başsağlığı diledi. Sivas Valisi Salih Ayhan ile diğer il protokolü de şehidin baba evine gelerek aileye taziyelerini iletti. Şehidin Afra adında 2 yaşında kızı olduğu öğrenildi. Çatışmada 4 özel harekat polisi yaralanmış, Demir ile bir polis daha hastanede şehit olmuştu.

Şehit Özel Harekat Polisi Anıl Kemal Kurtul (Hatay)

Şehit Özel Harekat Polisi Anıl Kemal Kurtul

Siirt’in Değirmentaşı Tepe bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanarak şehit olan polis memuru Anıl Kemal Kurtul’un Hatay’daki ailesine acı haber verildi.

Siirt’te gerçekleştirilen "Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Celal Özcan 2020-23 Operasyonu" kapsamında, 15 Temmuz'da Değirmentaşı Tepe bölgesinde teröristlerle gerçekleşen çatışmada 2'si ağır olmak üzere 4 polis özel harekat personeli yaralandı.

Yaralı polisler helikopter ile bölgeden alınarak Şırnak Askeri Hastanesine sevk edildi. Ağır yaralanan 2 polis memuru hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

2 yıl önce evlenen 1 çocuk babası şehit polis memuru Anıl Kemal Kurtul’un Hatay’daki ailesine bugün yetkililer tarafından acı haber verildi.

Şehidin baba ocağına Türk bayrağı asılırken, cenazenin cuma namazını müteakiben Kırıkhan Hacı Meryem Kompleksinde düzenlenecek cenaze törenin ardından Kırıkhan Şehitliği’nde defnedileceği öğrenildi.