WhatsApp: Telegram kullanıcı sayısında rekor kırdı

Yeni düzenlemesi yadırganan WhatsApp, tarihe karışmaya mı hazırlanıyor? Günlerdir kullanıcılar alternatif uygulamalara yönelirken, Telegram rekor kırdı.

WhatsApp: Telegram kullanıcı sayısında rekor kırdı

WhatsApp'ın tepki çeken kullanım koşullarında değişikliğe gitmeye kararı sonrası pek çok kullanıcı alternatif uygulamalara yöneldi. O uygulamalardan birisi olan Telegram kullanıcı sayısında rekor kırdı. Telegram son 72 saatte 25 milyon yeni kullanıcıya ulaştı.

Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, “Son 72 saatte 25 milyon  yeni kullanıcıya eriştik. Yarım milyar aktif kullanıcı ile Telegram, mahremiyet ve güvenliğe adanmış bir iletişim platformu arayanlar için en büyük sığınak haline geldi” dedi.

Durov, "Sadece son 72 saatte 25 milyon kullanıcı Telegram'a katıldı. Bunların yüzde 38'i Asya’dan, yüzde 27'si Avrupa’dan, yüzde 21'i Latin Amerika'dan ve yüzde 8'i Orta Doğu ve Afrika bölgesinden geldi. Bu, her gün 1,5 milyon yeni kullanıcının kaydolduğu geçen yıla kıyasla önemli bir artış" şeklinde konuştu. Ancak WhatsApp’ın yerine kullanabileceğiniz tek alternatif Telegram değil. İşte WhatsApp'ın  yerine kullanabileceğiniz en iyi mesajlaşma uygulamaları...

Signal
iOS, Android ve bir masaüstü uygulaması bulunan Signal kullanıcılarının metin mesajları, dosyalar, sesli notlar, resimler, GIF ve video mesajları göndermelerine olanak tanıyor.

WeChat
Android ve iOS uygulaması olarak sunulan  WeChat, Windows, Mac ve web tarayıcısı üzerinden de kullanılabiliyor.

iMessage
Apple'ın mesajlaşma uygulaması iMessage'ı Mac ve iPhone'larda kullanabiliyorsunuz.

Line
iOS, Android ve Windows'lu telefonlarda çalışan Line, Windows ve Mac için bir masaüstü uygulaması da sunuyor.

Viber
WhatsApp ve Telegram'ın aksine Viber'i masaüstünde kullanmak için bir masaüstü istemcisi indirmeniz gerekiyor.

BİP
Anlık mesajlaşma uygulaması BİP kullanıcılarına aynı zamanda grup şeklinde de sohbet etme imkanı veriyor. Uygulama aynı zamanda kullanıcılarına HD kalitede görüntülü sohbet etme olanağı da veriyor.