Yardım kolilerinin arasından çıkan notu okuyanlar duygu dolu anlar yaşadı

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma yol açan deprem, tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Yardım ve arama kurtarma çalışmaları sürerken, yardım kolilerini hazırlayan birinin bulduğu not herkesi duygulandırdı.

Yardım kolilerinin arasından çıkan notu okuyanlar duygu dolu anlar yaşadı

Kim tarafından yazıldığı bilinmeyen, fakat yardım malzemesi dolu bir koliden çıkan yazıda 'Sizin elleriniz üşürken bizim yüreğimiz donmakta' adlı yazı ile karşılaşan görevliler duygu dolu anlar yaşadı. 

KIRŞEHİR'DE YARDIMLAŞMA ÇAĞRISI

Kırşehir'de sabah saatlerinden itibaren Valilik tarafından yapılan organizasyonla Kahramanmaraş merkezli depremin hissedildiği bölgeler için yardımlaşma çağrısı yapıldı.

Yapılan çağrı üzerine vatandaşlar battaniye, eldiven, kuru gıda, ısıtıcı, bebek bezi ve para yardımında bulundu. Aşıkpaşa Spor salonunda toplanan yardım malzemeleri ayrıştırıldıktan sonra tırlara yüklenerek deprem bölgelerine gönderilmek üzere hareket ettiriliyor.

Şimdiye kadar Kırşehir'den yardım malzemesi dolu bir tır bölgeye gönderildi. Vatandaşlar, Aşıkpaşa Spor salonu yanı sıra Cacabey Meydanında da toplanarak görevli personele yardımcı oluyor.