Yazılı açıklamayla duyurdu! TFF başkanlığı için ilk aday resmen belli oldu!

İş adamı Erdal Alkış, yaptığı açıklamayla TFF başkanlığına aday olduğunu duyurdu. Alkış açıklamasında, “Türk Futbolu’nun üzerindeki maddi manevi karabulutları dağıtmak ve güneşli aydınlık günler için; liyakatli, basiretli, bilgili, adil, şeffaf ve de tarafsız sürdürülebilir bir yönetim ile ama aynı zamanda sizlerin de desteğiyle; 'TFF Yönetimine' talip olduğumuzu kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz” dedi.

Yazılı açıklamayla duyurdu! TFF başkanlığı için ilk aday resmen belli oldu!

Türkiye Futbol Federasyonu, 18 Temmuz’da seçimli genel kurul yapılacağını açıklamıştı. TFF başkanlığı için ilk aday belli oldu. İş insanı Erdal Alkış, yaptığı yazılı açıklamayla TFF başkanlığına aday olduğunu duyurdu.

Yazılı açıklamayla duyurdu! TFF başkanlığı için ilk aday resmen belli oldu! - Resim : 1

Alkış açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Değerli sporseverler, Türk Futbolunun içinde bulunduğu kaotik atmosferden çıkma zamanı gelmiştir.

Futbolun gerçek sahipleri olan kulüplerimizin tamamının ortak talebiyle TFF yönetimi 18 Temmuz 2024 tarihinde Olağanüstü Seçimli Genel Kurul kararı vermiştir.  Ancak “Kulüpler Birliği” söz konusu tarihin geç olduğunu belirterek daha erken bir tarihte “TFF Başkanlık Seçimleri” nin yapılmasını istemiştir.

Takımlarımızın bayraklarını gururla salladığı, marşlarını neşe içerisinde söylendiği, centilmenliğin ön planda olduğu bir spor kültürüne hızla dönüş yapılması gereklidir. Taraftarı olmakla onur duyulan kulüplerimizin her gün maddi manevi erimeye sürüklenerek yokluğa doğru itildiğini gördüğümüz bu günlerin sonlanması şarttır.

Bu yüzden, ‘Türk Futbolu’nun üzerindeki maddi manevi karabulutları dağıtmak ve güneşli aydınlık günler için; liyakatli, basiretli, bilgili, adil, şeffaf ve de tarafsız sürdürülebilir bir yönetim ile ama aynı zamanda sizlerin de desteğiyle; “TFF Yönetimine” talip olduğumuzu kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.

Söz veriyoruz…Size mahcup olmayacağız ve sizi mahcup etmeyeceğiz!"