Dünyaca ünlü şarkıcı Mory Kante hayatını kaybetti

Mory Kante... Dünya onu Yeke Yeke şarkısıyla tanıdı. Siyah teninden süzülen ter damlarının bembeyaz kıyafetine aktığı klip bir anda her yeri sardı. Türkiye sokaklarında dahi herkes o sözleri mırıldanarak "Yeke Yeke" diye dolaşmaya başladı. Efsane Mory Kante 70 yaşında hayatını kaybetti.

Google Haberlere Abone ol

1987 yılında dünya müzik piyasasında daha önce görülmemiş bir şey yaşandı. Gine'den çıkan Mory Kante "Yeke Yeke" dedi ve dünyayı salladı. Afrika müziğinin dünya çapında tanınmasında büyük katkısı olan Gineli sanatçı Mory Kante, 70 yaşında hayatını kaybetti.

Mory Kante'nin oğlu Balla Kante, Fransız haber ajansı AFP'ye yaptığı açıklamada, babasının bu sabah başkent Conakry'de tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Balla Kante, babasının ölüm nedeninin "tedavi edilemeyen kalp sorunları" olduğunu söyledi.

Kante, "Babamın kronik hastalığı vardı. Sık sık tedavi için Fransa'ya gidiyordu ancak korona virüs nedeniyle son dönemde bu mümkün olmadı" dedi.

Ünlü vokalist ve kora çalgıcısı Mory Kante, özellikle 1987 yılında seslendirdiği "Yeke Yeke" adlı şarkısıyla uluslararası alanda tanınmıştı.