Yerli otomobile ilişkin flaş paylaşım

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yerli otomobile ilişkin flaş bir paylaşımda bulundu. Hisarcıklıoğlu, paylaşımında "Yıl sonunda halkımızın beğenisine sunacağımız prototipimizin ilk modelini inceledik." dedi.

Yerli otomobile ilişkin flaş  paylaşım

Hisarcıklıoğlu twitter hesabından, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın da katıldığı TOGG Yönetim Kurulu Toplantısı'dan iki kare de fotoğraf paylaştı.

Hisarcıklıoğlu mesajında "Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank ve değerli yönetim kurulu üyelerimizin katılımıyla TOGG Yönetim Kurulu Toplantımızı gerçekleştirdik. Yıl sonunda halkımızın beğenisine sunacağımız prototipimizin ilk modelini inceledik" ifadelerini kullandı. 

Toplantı öncesi TOGG Ar-Ge Merkezi'ni ziyaret eden Bakan Varank, TOGG Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş'tan çalışmalara ilişkin bilgi aldı ve çalışanlarla sohbet etti.

Karakaş, Türkiye'nin Otomobili Projesi'nde gelinen son duruma ilişkin sunum yaptı ve otomobilin üç boyutlu çizimini gösterdi.

Söz konusu toplantıya Bakan Varank'ın yanı sıra Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Hisarcıklıoğlu, TOGG Yönetim Kurulu üyelerinden Ethem Sancak, Ahmet Nazif Zorlu, Ahmet Akça ve Taha Yasin Öztürk de katıldı.