Yeşilçam'ın acı kaybı! Türk sinemasının yıldız oyuncusu Ayten Gökçer son yolculuğuna uğurlandı!

"Taçsız Kral", "Yılan Hikayesi" ve "Yedi Kocalı Hürmüz" adlı yapımların da arasında olduğu çok sayıda film, dizi ve tiyatro oyununda rol alan usta oyuncu Ayten Gökçer toprağa verildi. Gökçer'in ölümü sanat dünyasını yasa boğdu. Cenazesine birçok ünlü isim katıldı.

Yeşilçam'ın acı kaybı! Türk sinemasının yıldız oyuncusu Ayten Gökçer son yolculuğuna uğurlandı!

Türk tiyatrosunun duayen ismi, sinemanın usta oyuncusu Ayten Gökçer 84 yaşında hayata veda etti. Gökçer'in Zincirlikuyu Camisi'nde öğle vaktini müteakip kılınan cenaze namazına, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, İstanbul Valisi Davut Gül, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı, oyuncu Zerrin Tekindor, Gülenay Kalkan ve Ahmet Uğurlu'nun yanı sıra ailesi ve sevenleri katıldı.

Yeşilçam'ın acı kaybı! Türk sinemasının yıldız oyuncusu Ayten Gökçer son yolculuğuna uğurlandı! - Resim : 1

"HEP ÇOK SEVDİM, ÇOK SEVİLDİM" DEDİ

Taziyeleri kabul eden, sanatçının kızı Aslı Gökçer Oba, şunları kaydetti:

"Annem hem meslek hem de özel hayatında, 'Hep çok sevdim, çok sevildim.' dedi. 'O yüzden bir gün bana bir şey olursa sakın üzülmeyin. En çok o zaman ben üzülürüm.' demişti. Bütün sevenlerinden ricam üzülmeyin. Onun güzel günlerini, başarılarını, hepimizin hayatına dokunduğu noktaları kutlayalım."

Yeşilçam'ın acı kaybı! Türk sinemasının yıldız oyuncusu Ayten Gökçer son yolculuğuna uğurlandı! - Resim : 2

"TÜRKİYE'NİN BAŞI SAĞ OLSUN"

Oyuncu Işıl Yücesoy da arkadaşı Gökçer'i tarif etmenin zor olduğunu vurgulayarak, "Bunca yıl zirvede kalmış, bunca yıl hayatını yalnız ve yalnız tiyatroya adamış. Bütün bunlar bir kenara, çok iyi bir anne, çok iyi bir dost, çok iyi bir arkadaştı. Türkiye'nin başı sağ olsun." ifadelerini kullandı.

Yeşilçam'ın acı kaybı! Türk sinemasının yıldız oyuncusu Ayten Gökçer son yolculuğuna uğurlandı! - Resim : 3

"ŞİMDİ BİRBİRLERİNE KAVUŞTULAR"

Oyuncu Ayşen İnci ise Gökçer'i uzun yıllardır tanıdığını belirterek, şunları kaydetti:

"Ankara'da çok birlikte yakın olduk. Onu hayranlıkla izledim. Müthiş sahne ışığı olan bir oyuncuydu. Çok güzel bir kadındı ama onun dışında sahne ışığı çok farklı bir oyuncuydu. Çok yetenekli, çok esprili, çok zeki, müthiş sıcak, sempatik bir kadındı. Cüneyt (Gökçer) Hocam da çok özel bir insandı. Şimdi birbirilerine kavuştular. Nurlar içinde yatsınlar."

EŞİNİN YANINA DEFNEDİLDİ

Sanatçı Ayten Gökçer, törenin ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda eşi Cüneyt Gökçer'in yanına defnedildi.

Yeşilçam'ın acı kaybı! Türk sinemasının yıldız oyuncusu Ayten Gökçer son yolculuğuna uğurlandı! - Resim : 4