Yeşilçam'ın Sultan'ı Türkan Şoray, sonsuz senfoniyle onurlandırıldı! Sahneye çıkıp şarkı söyledi

Yeşilçam sinemasının en sevilen isimlerinden Türkan Şoray, "Türkan Şoray'ın Sonsuz Senfonisi" ile onurlandırıldı. Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşen etkinlikte, Şoray'ın hayat hikayesi anlatıldı ve Netsanat Senfoni Orkestrası tarafından Şoray'ın başrol oynadığı filmlerin unutulmaz şarkıları seslendirildi.

Yeşilçam'ın Sultan'ı Türkan Şoray, sonsuz senfoniyle onurlandırıldı! Sahneye çıkıp şarkı söyledi

Türk sinemasının "Sultan"ı Türkan Şoray, Netsanat tarafından düzenlenen "Türkan Şoray'ın Sonsuz Senfonisi" etkinliğine katıldı. Atatürk Kültür Merkezi'nde, usta oyuncu Şoray'ın hayat hikayesinin anlatıldığı kısa video da gösterildi.

Yeşilçam'ın Sultan'ı Türkan Şoray, sonsuz senfoniyle onurlandırıldı! Sahneye çıkıp şarkı söyledi - Resim : 1

UNUTULMAZ ŞARKILARI YORUMLADI

Netsanat Senfoni Orkestrası Şoray'ın başrol oynadığı yapımlardan "Mavi Eşarp", "Selvi Boylum Al Yazmalım", "Dila Hanım", "Bodrum Hakimi", "Artık Sevmeyeceğim", "Yılanı Öldürseler", "Sultan", "Dert Bende" ve "Kara Gözlüm" filmlerinden unutulmaz şarkıları yorumladı.

Yeşilçam'ın Sultan'ı Türkan Şoray, sonsuz senfoniyle onurlandırıldı! Sahneye çıkıp şarkı söyledi - Resim : 2

"BU GECE BENİM İÇİN ÇOK ÖZEL BİR GECE"

Melis Kızılaslan, Zeynep Burcu Altınel ve Hande Everes'in solistliğinde gerçekleşen konserde, sahneye çıkan Şoray, etkinliğe emeği geçenlere ve izlemeye gelenlere teşekkür ederek, "Hoş geldiniz. Tüm sevdiklerimi görüyorum. Ne güzel, ne mutlu. Bugün burada sizlerle bir araya gelmek, şarkılarımı dinlemek, birlikte izleyecek olmak, beni son derece mutlu etti. Bu gece benim için çok özel bir gece" dedi.

"İYİ Kİ SİNEMA OYUNCUSU OLMUŞUM"

Müziğin kendi yaşamındaki önemini anlatan ve bir dönem İlham Gencer'in işlettiği kulüpte müzik dersleri aldığını dile getiren sanatçı, şunları kaydetti: "Biliyorsunuz müzik ruhun gıdası. Müziksiz bir dünya düşünemeyiz. Benim çevirdiğim filmlerde hep çok güzel müzikler oldu. Bugün bu muhteşem senfoni orkestrasıyla bu müzikleri beraber dinleyeceğiz. Heyecandan ne söyleyeceğimi unuttum. Bütün bunları, bu gecenin güzelliğini sinemaya borçluyum. Yaşasın sinema diyorum. İyi ki sinema oyuncusu olmuşum."

Yeşilçam'ın Sultan'ı Türkan Şoray, sonsuz senfoniyle onurlandırıldı! Sahneye çıkıp şarkı söyledi - Resim : 3

ŞARKILAR SÖYLEDİ

Yaklaşık iki saat süren etkinliğin sonunda sanatçı "Sevemedim Kara Gözlüm" ve "Azize" adlı şarkıları seslendirdi.

"O BİZİM SULTAN'IMIZ"

Etkinliği izlemeye gelen sanatçı Attila Atasoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Ona olan hayranlığımız tartışılmaz. Bir de böyle senfonik bir eserle, Türkan Şoray'ı özümsemek çok daha keyifli olacak. Onun için kaçırmamamız gerekiyordu. Kendisini çok severiz. O bizim Sultan'ımız. Dolayısıyla onu kaçırmamam gerekiyordu." dedi.