YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS 2022 Üniversite sınavı sonuçları tarihi ne zaman? YKS, TYT, AYT sonuç sorgulama

YKS sonuçları 18-19 Haziran tarihinde yapılacak olan sınavın ardından araştırma konusu oldu. Şimdiden milyonlarca üniversite öğrencisi adayı "YKS sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusuna yanıt arıyor. Peki, YKS 2022 Üniversite sınavı sonuçları tarihi ne zaman? İşte, YKS, TYT, AYT sonuç sorgulama...

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Üniversiteye geçiş sınavı olan YKS'nin (Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı) ilk oturumu TYT bugün yani 18 Haziran 2022 Cumartesi günü, ikinci oturumu AYT ise 19 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilecek. YDT sınavı ise 19 Haziran'da yapılacak. Üniveriste öğrencisi adayı milyonlarca kişi, şimdiden ÖSYM'nin sitesinden sınav sonuçlarını araştırmaya koyuldu. Peki, YKS 2022 Üniversite sınavı sonuçları tarihi ne zaman? İşte, YKS, TYT, AYT sonuç sorgulama...

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Üniversiteye gitme hayali kuran öğrenciler bugün zorlu TYT sınavına yarın ise AYT sınavına girecekler. Bir yandan YKS sınavı ile ilgikli detaylar merak edilirken siğer yandan üniversite sınav sonuçlarını merak edenler şimdiden internet üzerinden aramalara başladı. 11 Şubat'ta başlayan sınav başvuruları 7 Mart'ta sona erdi ve YKS sınavı 18-19 Haziran tarihinde gerçekleşecek.

TYT yani Temel Yeterlilik Testi bugün yağpılacak. AYT yani Alan Yeterlilik Sınavı ise 19 Haziran 2022 Pazar günü gerçekleştirilecek. Aynı şekilde YDT yani Yabancı Dil Testi'de yarın uygulanacak. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM üzerinden sorgulama yapılıyor. Aileler ve öğrenciler merak içinde.

YKS 2022 ÜNİVERSİTE SINAVI SONUÇLARI TARİHİ NE ZAMAN?

YKS, TYT, AYT, YDT sonuçları 2O Temmuz tarihinde açıklanacak. Üniversite sınavına girenler YKS sonuçlarını https://sonuc.osym.gov.tr adresine giriş yaparak öğrenebilecekler.