Yoğun kar ve fırtına nedeniyle okullar tatil edildi

Afyonkarahisar’da ve Kastamonu'da beklenen yoğun kar ve fırtına nedeniyle bugün eğitime 1 gün ara verildi.

Kar ve fırtına nedeniyle okullar tatil edildi

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, yoğun kar yağışı nedeniyle kent genelinde perşembe günü eğitime 1 gün ara verildiğini açıkladı. Vali Çiçek sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “İlimizde devam eden yoğun kar yağışı ve sabaha doğru oluşacak buzlanma nedeniyle Afyonkarahisar genelinde okullarımız 3 Mart Perşembe günü 1 gün süreyle tatil edilmiştir. Tüm öğrencilerimizin 1 günlük kar tatilini kitap okuyarak geçirmesini istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Kastamonu'da okullar tatil edildi

Kastamonu’da da yoğun kar yağışı etkili oluyor. Günler sonra tekrar yağan kar ile kent beyaza bürünürken, kent merkezinin yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 10 santimetreye kadar ulaştı. Kastamonu Valiliği’nden yapılan açıklamada, kar yağışı sebebiyle kent merkezi ve kent merkezine bağlı tüm kademedeki okullarda eğitime 1 gün ara verildiği duyuruldu.

Engelli ve hamile personeller de idari izinli sayılacak
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “Yoğun kar yağışı sebebiyle il merkezimiz ve merkeze bağlı tüm köylerimizde tüm kademelerdeki okullarda eğitime 1 gün süre ile ara verilmiştir. İl merkezimizdeki özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, tüm kamu kurumlarında görev yapan engelli ve hamile personellerin 03.03.20220 Perşembe günü 1 gün süre ile idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.