YouTube’dan müjde! Para kazanmak artık çok kolay! Sadece bunları yapmanız yeterli

YouTube’da para kazanmak isteyenler için müjdeli haber geldi. YouTube şartları daha da kolaylaştırmak için düğmeye bastı ve para kazanma koşullarını değiştirdi. Artık içerik oluşturucuları YouTube’dan daha kolay para kazanabilecek. İşte milyonların merakla beklediği o detaylar…

YouTube’dan müjde! Para kazanmak artık çok kolay! Sadece bunları yapmanız yeterli

Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan ve en popüler video izleme programları arasında yer alan YouTube, bir yenilik yaptı ve para kazanma koşullarını değiştirdi.

Eskiden YouTube'un iş ortağı programı dahilinde para kazanabilmek için en az 1000 aboneye sahip olmak, yıl boyunca 4 bin saat izlenme veya son 90 gün içinde 10 milyon shorts görüntülemesine sahip olmanız gerekiyordu.

YouTube’dan müjde! Para kazanmak artık çok kolay! Sadece bunları yapmanız yeterli - Resim : 1

Şimdi ise 500 aboneye sahip olmak, son 90 gün içinde 3 adet herkese açık yükleme, yıl boyunca 3 bin izlenme saati veya son 90 gün içinde 3 milyon shorts görüntülemesi almanız yeterli olacak.

BU KOŞULLARA UYANLAR HEMEN BAŞVURABİLİR

İçerik üreticilerin kanalları YouTube’un yeni şartlarına uyuyorsa YouTube İş Ortağı programına başvurabilir ve Süper Teşekkür, Süper Sohbet ve Süper Etiketler gibi bahşiş araçlarına, kanal üyelikleri gibi abonelik araçlarına ve YouTube Alışveriş ile kendi ürünlerini tanıtma olanağına erişebilecekler.

YouTube’dan müjde! Para kazanmak artık çok kolay! Sadece bunları yapmanız yeterli - Resim : 2

İŞTE UYGULAMAYA BAŞLAYAN ÜLKELER

YouTube’un para kazanma koşullarını değiştirmesiyle birlikte bu koşullar şu anda ABD, Birleşik Krallık, Kanada, Tayvan ve Güney Kore'de uygulanıyor.

YouTube’dan müjde! Para kazanmak artık çok kolay! Sadece bunları yapmanız yeterli - Resim : 3

Kısa süre sonra da diğer ülkelerde de bu koşulların değiştirilmesi bekleniyor. YouTube’un yeni kuralları yakın zamanda Türkiye'nin de gireceği tahmin ediliyor.