Oğluna yurt dışından parayla gelin aldı! Adeta hayatları karardı!

Yurt dışından para karşılığı kadın getiren bir kişi vasıtasıyla Faslı bir kadınla oğlunu evlendiren Sezai Mercan'ın hayatı karardı. 16 bin TL veren Sezai Mercan, daha sonra aracı adamın 11 bin TL daha istemesi ve parayı vermezse hem torununu hem de gelinini alacağını söylemesiyle şoke oldu.

Oğluna yurt dışından parayla gelin aldı! Adeta hayatları karardı!

İlginç olay bunlarla da sınırlı kalmadı, 16 bin TL karşılığında Fas'tan oğluna kadın getiren Sezai Mercan, gelininin torununa şiddet uyguladığını söyledi.

Geçen şubat ayında bir televizyon kanalındaki programa katılan M.Ş. Faslı kadınları kente getirerek para karşılığı evlilik yaptırdığını itiraf etti. Kütahya Cumhuriyet Savcılığı da itiraf üzerine harekete geçerek, soruşturma başlattı. M.Ş'nin de aralarında bulunduğu 6 şüpheli gözaltına alındı.

Para karşılığı getirilen faslı kadını oğluyla evlendirdi

Şüpheliler tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, soruşturma dosyasında 'mağdur' sıfatıyla yer alan Sezai Mercan, para karşılığı M.Ş'yi Fas'tan getirtip oğluyla evlendirdiği gelini G.B.M'nin Rukiye Reyhan adını verdikleri torununa şiddet uyguladığını iddia etti.

"Uygun olduğunu düşündüğümüz kadın için gittik"

Oğluyla gelininin şu an boşanma aşamasında olduğunu, torununun annesinin yanında kaldığını söyleyen Mercan, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Sanayide bir kişi ile tanıştırdılar. Arkadaşım, 'Bu kişi Fas'tan gelin getiriyor' dedi. M.Ş. oğlum için birçok kadın önerdi. Uygun olduğunu düşündüğümüz kadın için gittik, tanıştık, konuştuk"

Oğluna yurt dışından parayla gelin aldı! Adeta hayatları karardı! - Resim : 1

"5 bin lira bilet ve yol paralarını verdim.16 bin liraya anlaştık "

Mercan ayrıca "16 bin liraya anlaştık. Ben 5 bin lira bilet ve yol paralarını verdim. Kadın geldi, nişanı ve düğünü yaptık, eşimizi dostumuzu davet ettik. Gelinim hamile kalıp doğum yaptı. Torunum şimdi 20 aylık" dedi.

Oğluna yurt dışından parayla gelin aldı! Adeta hayatları karardı! - Resim : 2

"11 bin tl ödemezsen..."

Daha sonra M.Ş'nin "11 bin 500 lira ödemezsen hem gelinini hem torunu alacağım" dediğini söyleyen Mercan, açıklamalarını şu ifadelerle sürdürdü:

"Bu konuşmadan sonra gelinim huzursuzluk çıkartmaya başladı. Sürekli karakola gidip, şikayetçi oldu. Boşanmak için mahkemeye başvurdu. Bana da torunuma şiddet uyguladığını gösteren fotoğraflar gelmeye başladı. Ben her yere başvurdum. Adalet istiyorum. Yetkililer bir an önce bu çocuğu kontrol etsin. Bu kadından alsın. Ya devlet korumasına alınsın ya da babasına verilsin. Torunum için bu işin peşini bırakmayacağım"