Yurtiçi Kargo, deprem yardımlarını ücretsiz taşıyacak

Türkiye'yi sarsan Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,4 büyüklüğündeki depremlerin ardından ülke genelinde halk yardım için seferber oldu. Yurtiçi Kargo, deprem bölgesine gönderilecek malzemeleri ücretsiz taşıyacağını duyurdu.

Yurtiçi Kargo, deprem yardımlarını ücretsiz taşıyacak

Yurtiçi Kargo, dün akşam saatlerinde Kahramanmaraş ve çevre illere yapılacak deprem yardımlarını ücretsiz taşıyacağını duyurdu. 

Kahramanmaraş ve çevre illerde yaşanan depremin ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, AFAD ve Kızılay ile koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdüren Yurtiçi Kargo, Türkiye’nin dört bir yanındaki şubelerinden deprem yardımlarını kabul etmeye başladığını bildirdi. 

Deprem bölgesine yardım kolisi göndermek isteyen vatandaşlar kolilenmiş yardımlarını kargo şirketinin herhangi bir şubesine getirebilecek. 

DEPREM BÖLGESİNE GİDECEK YARDIM LİSTESİ

Yardımların bakanlıklar tarafından belirlenen listeye uygun olmasının hayati önem taşıdığını belirten kargo şirketi yetkilileri, listenin dışında bir ürün gönderilmeye çalışılmasının ya da ikinci el ürün gönderilmesinin çalışmalara fayda yerine zarar verebileceğini de ifade etti. 

Buna göre yardım kapsamında deprem bölgelerine gönderilebilecek malzemeler şu şekilde belirtildi:

Eldiven, mont, bot, bere, temizlik ve hijyen malzemeleri, battaniye, powerbank, konserve gıda, çocuk bezi, çocuk maması.” 

Şirketin resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Depremden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını hep birlikte sarmak için el ele veriyoruz. Listede yer alan bireysel yardımlarınızı şubelerimize getirebilir, ücretsiz bir şekilde deprem bölgelerine gönderebilirsiniz. Devlet yetkililerinin belirlediği listeye ve kurallara uygun gönderilerinizi #SözVerdiğimizgiGibi en kısa sürede ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız.”