Astral Ne Demek? Astral Seyahat Nedir, Nasıl Yapılır?

“Astral seyahatle uzaya gittim, geldim. Uzayla ilgili birçok bilgiyi NASA benden sonra açıkladı” sözleriyle dikkat çeken Yusuf Güney, Astral seyahat konusunu gündeme getirdi. Astral Seyahat Nedir, Nasıl Yapılır?

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

"Astral seyahatle uzaya gittim, geldim" çıkışıyla gündem olan şarkıcı Yusuf Güney, “Astral seyahat nedir? Astral seyahat nasıl yapılır?” sorularını gündeme getirdi.

ASTRAL NE DEMEK?

Astral demek kelime kökeni itibari ile ruh demektir.

ASTRAL SEYAHAT NEDİR?

Astral seyahat ruhun canlı iken bedeninden ayrılarak başka bir yere gitmesine denilmektedir. Astral seyahat hem uyanık hem de uyku halinde ortaya çıkabilir. Bilinçli ya da bilinçsiz şekilde yolculuk etmesine olanak tanıyan bir seyahat şeklidir. Astral seyahat parapsikolojik kavram olarak lanse edilmektedir. Tarihi ise oldukça eski çağlara dayanmaktadır.

Astral seyahati daha iyi anlamak için lucid dream kavramının tam anlamı ile öğrenilmesi son derecede önelidir. Rüyayı kontrol etme sanatı olarak da bilinen lucid dream astral seyahatin ilk evresi olarak bilinir.ASTRAL SEYAHAT NASIL YAPILIR?

Astral seyahat yapmak için öncelikle bu seyahat ile ilgili bilgi edinmeniz gerekmektedir. En kolay nasıl astral seyahat yapılır şeklinde sorular sıklıkla soruluyor. Astral seyahat yapacağınız yatağın rahat olması gerekmektedir. Konforlu bir yatağa uzanarak dış dünya ile tamamen iletişiminizi kesmeniz gerekmektedir. Bu noktadan itibaren tavan kısmına ruhunuzu tamamen arındırarak dikkatli bir şekilde bakmanız gerekmektedir. Ortamın rahat olması da önemlidir. Beynin alfa pozisyonunda yer alması gerekir. Bu şekilde astral seyahat yapabilirsiniz.