Hayranları çok sevinecek! Yayın tarihi belli oldu

Yüzüklerin Efendisi hayranları için dizinin izleyicilerle buluşma tarihi belli oldu. Amazon, J.R.R. Tolkien'in yazarı olduğu Yüzüklerin Efendisi'nin 2 Eylül 2022'de izleyicilerle buluşacağını duyurdu.

Hayranları çok sevinecek! Yayın tarihi belli oldu

J.R.R. Tolkien'in yazarı olduğu Yüzüklerin Efendisi kitapları film serisinin ardından yayımlanacak dizisi için de tarih verildi. Amazon, Yüzüklerin Efendisi dizisinin 2 Eylül 2022'de yayınlanacağını duyurdu. Diziden ilk görsel de resmi olarak paylaşıldı.

Yalnızca bir sezonu için 465 milyon dolar harcama yapılan Amazon Prime dizisi, Peter Jackson imzalı 'Yüzüklerin Efendisi' ve 'The Hobbit' serilerinden yüzyıllar öncesinde geçecek.

Beyazperde'nin haberine göre, konu detayları henüz açıklanmayan dizinin, izleyicileri Numenor Krallığı dönemine götüreceği biliniyor. Dunedain soyunun hikâyesinin anlatılacağı dizinin kadrosunda Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers ve Daniel Weyman yer alacak. 

Yeni kadronun yanı sıra dizide az da olsa tanıdık bazı karakterlerin yer alabileceği de belirtildi. Bu karakterler arasında Sauron, Galadriel ve Elrond gibi isimler de yer alacak.