Zonguldak'taki cinayette gelişme! Görüşme isteğini reddetti diye eski sevgilisini öldürmüştü! Sanığın cezası belli oldu!

Zonguldak'ta bir kişi, görüşme tekliflerini reddeden eski sevgilisini pompalı tüfekle vurarak öldürdü. Olayda şahıs, iyi hal indirimiyle müebbet hapse çarptırıldı. Karara tepki gösteren aile, istinafa gidecek.

Zonguldak'taki cinayette gelişme! Görüşme isteğini reddetti diye eski sevgilisini öldürmüştü! Sanığın cezası belli oldu!

Zonguldak'ta meydana gelen eski sevgili cinayetinde gelişme yaşandı. 

ESKİ SEVGİLİSİNİN ÖNÜNÜ KESTİ, POMPALI TÜFEKLE ÖLDÜRDÜ!

Olay, 30 Nisan 2023’te Ereğli ilçesi Ömerli Mahallesi'nde meydana geldi. Saltukova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'nde çalışan Başaran Çevikoğlu, otomobille eski sevgilisi Yeşim Sönmez'in evinin önüne geldi. Yeşim Sönmez motosikletini park edip eve girmeye çalıştığı sırada Başaran Çevikoğlu ile karşılaştı. Çevikoğlu, kadının önünü kesince tartışma çıktı. İddiaya göre Çevikoğlu, otomobilinden aldığı pompalı tüfekle Sönmez'e 2 el ateş açtı. Başından ve göğsünden yaralanan Yeşim Sönmez, kanlar içinde yere yığıldı. Çevredekilerin haber vermesiyle olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Bu sırada saldırgan kaçtı. Yeşim Sönmez, kaldırıldığı Ereğli Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

TUTUKLANDI!

Başaran Çevikoğlu'nun, 12 yaşında bir kızı olan Sönmez'le görüşmek istediğini, ancak kadının bunu reddettiği belirtildi. Başaran Çevikoğlu yakalanıp, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

İYİ HAL İNDİRİMİ VERİLDİ!

Ereğli Ağır Ceza Mahkemesi’nde davanın karar duruşması görüldü. Duruşmada, öldürülen kadının ailesi ile tutuklu sanık ve taraf avukatları hazır bulundu. Son sözü sorulan sanık ağlayarak, “Çok pişmanım, keşke böyle bir şey yapmasaydım” dedi. Mahkeme heyeti Çevikoğlu’na ‘Tasarlayarak kadına karşı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezasına karar verdi. İyi hal indirimi uygulanan sanığın cezası ‘müebbet hapse’ indirildi.

KARARA AİLE TEPKİ GÖSTERDİ!

Sönmez’in acılı annesi Emine Leyla Sönmez, karara tepki göstererek, “Böyle bir olayda bu nasıl karar? Tasarlayarak adam öldürme suçu sabit bir katile nasıl olur da iyi halden indirim yapılır?” dedi. Mahkeme çıkışında aile üyeleri kararı istinafa götüreceklerini belirtti.