Ünlü sunucunun İzmir depremi paylaşımına soruşturma açıldı!

117 kişinin hayatını kaybettiği İzmir'de meydana gelen depremin ardından yaptığı paylaşımları nedeniyle ünlü sunucu Öykü Serter hakkında soruşturma başlatıldı.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Ünlü sunucu Öykü Serter, 30 Ekim 2020 tarihinde 6.6 şiddetinde meydana gelen İzmir depreminin ardından devlet görevlilerinin de aralarında bulunduğu birçok kişiyi itham altında bırakacak açıklamalarda bulunmuştu. Ünlü sunucu sosyal medyaya Instagram hikayesinden paylaştığı sözlerle damga vurmuştu.

Bunun üzerine harekete geçen emniyet, paylaştığı mesajlarla halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiği belirlenen ünlü sunucu hakkında araştırma raporu düzenlendi.

'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme' suçundan soruşturma başlatıldı

Raporda Serter'in yaptığı paylaşımların görüntülerine yer verilirken, ünlü sunucuyu kimliği belirsiz bir vatandaşın ihbar ettiği anlatıldı. Sunucu hakkında 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme' suçundan soruşturma başlatıldı.

 Rapor İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi

İhbarda Serter'in devlet büyüklerini küçük düşürdüğü, hedef gösterdiği, halkı galeyana getirdiği kaydedildi. Emniyet hazırladığı raporu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi. Raporda Serter'in yaptığı paylaşımların görüntülerine yer verilirken, ünlü sunucuyu kimliği belirsiz bir vatandaşın ihbar ettiği anlatıldı.

Öykü Serter ne demişti?

Öykü Serter’in açıklamasında, "Bu şiddette bir depremde o evler yıkılmayıp sapasağlam kalsaydı bize mucize aslında gel gör ki, bu toprakların yokluk ve ölüm güzellemeleri, akıl, bilim ve teknolojiyle çözümlenebilecek insan odaklı meselelerin kadere yüklenmesi, siyaseten bu milletin duygusallığının suistimal edilmesi bize üç yaşındaki Aydan’ın hayata uzanan elinin mucize olduğu kabulünü mecbur kılıyor. Peki… Deprem Allah’tan ama insana verdiği akıl da... Birini kullanmadan diğerine sığınamazsınız. Sen tedbirini al gerisi Allah’tan deriz. Yani o evlerin yaşanamaz olduğunu bile bile yaşanan bu acıların suçunu Allah’a atıp tertemiz sıyrılamazsınız. Kadere rıza başka bir şey..."