28 yıl sonra aynı pozu verdi

46 yaşındaki süper model, 28 yıl sonra yeniden Vogue dergisine kapak oldu. Dünyaca ünlü süper model Kate Moss, İngiliz Vogue dergisinin Ocak 2021 sayısına kapak oldu ve yıllara meydan okuduğunu gösterdi.

Google Haberlere Abone ol

90'lı yıllarda modellik kariyerine başladığında, dönemin güzellik standartlarından uzak görünümüyle bir yandan eleştirilen ama bir yandan da taklit edilerek ikonlaştırılan ve bugün atık modada bir köşe taşı olduğu kabul edilen Kate Moss, yılların onu değiştiremediğini yeni dergi pozlarıyla kanıtladı.

Dünyaca ünlü süper model Kate Moss, İngiliz Vogue dergisinin Ocak 2021 sayısına kapak oldu ve yıllara meydan okuduğunu gösterdi.

46 yaşındaki İngiliz model, 28 yıl sonra dergiye yeniden kapak olarak yılların onu değiştiremediğini kanıtladı.Dünyaca ünlü yıldızların Türk fotoğrafçısı Mert Alaş ile ortağı Marcus Piggott’a poz veren Moss, şıklığı ve güzelliğiyle beğeni topladı.

Vogue dergisi için çekilen özel bir videoda da Moss, aralarında 18 yaşındak kızı Lila Grace’in yer aldığı çeşitli yıldızların sorularını yanıtladı. Moss’a kızı Lila Grace, yoğun bir günün sonunda nasıl dinlendiğini sordu.

Moss da kızına, “Sıcak bir banyo yapmayı ve eğer müsaitsen seninle sarılarak yatmayı seviyorum” yanıtını verdi. Moss, 1993 yılında henüz 19 yaşındayken dergiye kapak olmuştu.

Henüz 14 yaşındayken New York JFK Havaalanı'nda keşfedilen Moss, ideal model görünümden uzak olan, minyon fiziği, ayrık ön dişleri, elmacık kemikleri ve aşırı zayıflığı ile dikkatleri üzerine çekmişti. 90'larda siyah-beyaz fotoğraflarla sunulan Calvin Klein reklamları ile tepki topladıysa da bu sayede popülerliği arttı.

İngiltere başta olmak üzere tüm dünyada "Kate Moss stili" ya da "Kate Moss çılgınlığı" başladı ve özellikle genç kızlar için bir idol ve ikon haline geldi. Artık tüm dünyada moda ikonu olarak kabul ediliyor.