3'üncü kez yanan metruk ev bitişikteki ev sahibi isyan etti

 Antalya’da kısa bir süre önce yanan metruk ev ilk yangının ardından 2 kez daha yandı. Çıkan yangınların nedeni ise henüz bilinmiyor.

3'üncü kez yanan metruk ev bitişikteki ev sahibi isyan etti

 Antalya’da 3’üncü kez yanan metruk yapı, yakınındaki ev sahibini isyan ettirdi.
Yangın, saat 12.30 sırasında Muratpaşa ilçesi Yeşildere Mahallesi 2878 Sokak üzerindeki bir süredir kullanılmayan bir evde çıktı.

ALEVLERİN BİTİŞİĞİNDEKİ DİĞER YAPILARA SIÇRAMAMASI İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILDI

Evden dumanların yükseldiğini gören Emrah Mutay, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbarla bölgeye itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Kısa sürede adrese gelen itfaiye ekipleri, 3 odalı evdeki yangını söndürmeye başladı. Alevlerin bitişiğindeki diğer yapılara sıçramasını önleyen ekipler, ahşap çatı nedeniyle uzun süre soğutma çalışması yaptı. Aynı yerin 3’üncü kez yandığı öğrenildi.

3'üncü kez yanan metruk ev bitişikteki ev sahibi isyan etti - Resim : 1

Yangın nedeniyle ailecek büyük korku yaşadıklarını dile getiren Emrah Mutay, “3’üncü kez yandı burası. Madde bağımlıları boş olduğu için yakıyorlar sanırım. Bizim evimiz de çok yakınında. Bu ev yapılırken tek yaşlı bir teyze yaşayacak diye ses çıkarmadık. Ama teyze gittikten sonra burası bir süredir boş. Biz yangın anında biri var sandık, kimse yokmuş. Bu üçüncü yanışı, içinde biri de olabilirdi. Bizim ve diğer evlere yangın gelebilirdi. Küçük çocuklarımız var. Burası yıkılsın, metruk bina kalmasın” dedi.

3'üncü kez yanan metruk ev bitişikteki ev sahibi isyan etti - Resim : 2