58 saatlik sokağa çıkma yasağını scooter kiralayarak deldiler! Şehir turu attılar

Türkiye genelinde uygulanan sokağa çıkma yasağını bazı gençler scooter kiralayarak deldi. Şehir turu atan gençler kendilerini görüntüleyen gazetecilere, "Bize kısıtlama yok, polis yakalayana kadar kaçarız" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: İHA

Türkiye genelinde artan koronavirüs vakaları sonrası ülke genelinde hafta sonları 58 saat süren sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Ancak bazı gençler bu yasakları umursamıyor. Bursa'da scooter kiralayan gençler şehir turuna çıktı. Gençler, "Polis bizi yakalayana kadar biz kaçarız" dedi.

58 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması tüm Türkiye’de olduğu gibi Bursa’da da uygulanırken, cadde ve sokaklarda sakinlik yaşanıyor. Polis ekipleri, özellikle ana arterler üzerinde uygulama gerçekleştirirken, vatandaşların izin belgeleri olup olmadığı soruluyor. Ancak bazı vatandaşlar da yasağı delmenin farklı yollarını arıyor. Şehir merkezinde bir grup genç, dijital ortamda kiraladıkları scooterlar ile yasağı delerek, boş kalan yollarda şehir turu yaptı. Gençler, kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına, "Bize kısıtlama yok ağabey, polis bizi yakalayana kadar kaçarız. Trafik boş, böyle daha keyifli, ayrıca trafik kurallarına da uyuyoruz" dedi. Bu anlar kameralara yansırken, şehir turu yapan gençler daha sonra gözden kayboldu.