Cinsel saldırı iddiasına şoke eden cevap

ABD Başkanı Donald Trump, kendisini cinsel saldırı ile suçlayan gazeteci Jean Carroll'a şoke eden bir yanıt verdi: Tüm saygımla söylüyorum: Birincisi, o benim tipim değil. İkincisi, böyle bir şey hiç olmadı.

Cinsel saldırı iddiasına şoke eden cevap
Kaynak: TV100.COM

ABD Başkanı Donald Trump bir kez daha cinsel saldırı ile itham ediliyor. Elle dergisinin 75 yaşındaki yazarı Jean Carroll, ABD Başkanı Donald Trump'ın 1990'lı yılların ortasında bir alışveriş merkezinin soyunma kabininde kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia etti. Trump bu iddiları kendisine has üslubu ile yanıtladı. Beyaz Saray'da The Hill gazetesine özel bir mülakat veren Trump, "Hiç böyle bir şey olmadı, tamam mı?" diye konuştu.

Jean Carroll, New York dergisine verdiği röportajda Trump'ın 1990'lı yılların ortasında kendisini bir alışveriş merkezinin soyunma kabininde tecavüz etmeye çalıştığını iddia etti. Carroll, o dönem Trump'ı polise şikayet etmeyi düşündüğünü de ifade etti. Carroll, Trump'ı tacizle suçlayan 16'ıncı kadın oldu.

İddialar programa katıldığı döneme dayanıyor

İddialar, eski emlak zengini Trump'ın "Çırak" (Apprentice) programı ile tanındığı, ABD başkanlığı öncesi döneme dayanıyor.

Carroll, 1990'ların ortasında New York'ta Manhattan'daki bir alışveriş merkezinde Trump'la karşılaştıklarını, Trump'ın başka bir kadına iç çamaşırı alırken kendisinden tavsiye istediğini ve şakacı bir üslupla kendisi için modellik yapmasını teklif ettiğini öne sürüyor.

Trump'ın soyunma kabinlerinde üzerine saldırdığını, kendisini duvara dayayıp cinsel saldırıda bulunmaya kalkıştığını ve "büyük bir mücadele" ile onu durdurabildiğini belirtiyor.

ABD Başkanı ise Carroll'ı yeni çıkacak kitabının reklamını yapmak için asılsız iddialar ortaya atmakla suçluyor.

Pazartesi günü Beyaz Saray'da The Hill gazetesinin sorularını yanıtlayan Trump, Carroll'ın "tipi olmadığını" söyleyerek iddiaları reddetti ve "Bu kadın - insanların böyle açıklamalarda bulunabiliyor olması korkunç" ifadelerini kullandı.

CNN televizyonuna konuşan Carroll ise "Onun tipi olmamaktan mutluyum" dedi.

Deneyimli dergi yazarı, "Erkeklere Neden İhtiyacımız Olsun?" ismini verdiği anı kitabında, Trump'ın da aralarında olduğu çeşitli güçlü isimlere cinsel istismar suçlamaları yöneltiyor.

2016 yılında Trump, 1980'li yıllarda bir uçakta ABD Başkanı'nın elle tacizine uğradığını söyleyen Jessica Leads için, "Benim ilk tercihim olmazdı" ifadesini kullanmıştı.