ABD'de 130 milyon kişiye ilk doz aşı yapıldı, iki doz olanların sayısı 84 milyonu geçti

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre ülkedeki yetişkin nüfusun yüzde 50.4'üne yani 130 milyon kişiye ilk doz koronavirüs aşısı yapıldı. İki doz aşı uygulanan kişi sayısı ise 84 milyonu geçti.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: A.A

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), ülkedeki yetişkinlerin yarısının ilk doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısını olduğunu açıkladı.

ABD'deki Kovid-19 salgınında aşılama sürecine ilişkin verileri açıklayan CDC, yayımladığı güncel verilerde ülkede aşılama çalışmalarının hızlı şekilde devam ettiğini bildirdi.

CDC'nin açıklamasında, ABD'de 18 yaş üstü 130 milyon kişiye ilk doz Kovid-19 aşısının uygulandığı ve bunun da toplam yetişkin nüfusun yüzde 50,4'üne tekabül ettiği kaydedildi. İki doz aşı uygulanan kişi sayısının ise 84 milyonu geçtiği, bunun da toplam nüfusun yaklaşık yüzde 32,5'i olduğu belirtildi.

Günlük yaklaşık 4 milyon civarında Kovid-19 aşısı uygulanan ABD, virüs kaynaklı ölümlerin sayısı 567 bine yaklaşırken, vaka sayısı ise 31 milyonun üzerinde seyrediyor.