ABD’li e-ticaret devinden büyük adım

ABD’li e-ticaret devi Amazon, 2 bin metrekarenin üzerinde bir büyüklüğe sahip olacak büyük mağazalar için kolları sıvadı.

ABD’li e-ticaret devinden büyük adım

ABD’de  2015 yılında  ilk fiziksel kitapçılarını açması bazı çevreleri rahatsız eden e-ticaret devi Amazon şimdi çok daha ileri giderek 2 bin metrekarenin üzerinde bir büyüklüğe sahip olacak büyük mağazalar için kolları sıvadı.

Wall Street Journal’ın haberine göre Amazon’un açacağı mağazaların 2 bin metrekarenin üzerinde bir büyüklüğe sahip olacağı ve en iyi tüketici markalarından ürünler sunacağı belirtildi. Amazon’un hangi markaları sunacağının net olmadığı ancak özel etiketli ürünlerin belirginleşeceği bekleniyor.

Ancak perakende analistleri GlobalData’nın genel müdürü Neil Saunders, Amazon’un  perakendeciliğe geçişinin bu tür mağazacılığın öldüğünü söyleyenlere rağmen mantıklı olacağını söyledi.

Amazon’un planlarının başarılı bir mücadele şansı olacağını söyleyen Mr. Saunders ayrıca mağazaların büyük mağazalara göre çok daha küçük olacağını ve başarısız alışveriş merkezlerinden ziyade yaya trafiğinin iyi olduğu yerlerde olacağını söyledi.
Mr. Saunders Amazon’un gelecekte çevrim içi alışverişindeki büyümenin yavaşlayabileceğini öngördüğünü söyledi.

Bay Saunders, “Amazon, perakendenin geleceğinin çok kanallı olduğunu biliyor. Çoğu tüketici hala mağaza ve interneti bir arada kullanarak alışveriş yapıyor” dedi ve sözlerine şu şekilde devam etti:

Mağazalar, Amazon’un teklifini sergileme konusunda çok daha iyi bir iş çıkarmasına yardımcı olacak.