ABD'de korkutan oran! Korona virüslü her 5 hastadan 1'i genç!

ABD'nin New York kentinden dehşete düşüren oran ortaya çıktı. Verilere göre New York'taki hastanelere gelen korona virüsü hastalarının 5'te 1'inin genç olduğu belirtildi. 

Dünyanın önde gelen medya kuruluşlarından Bloomberg’de yayınlanan haberde, korona virüsü salgınının en çok etkilediği ABD şehri New York’taki hastanede tedavi altına alınan Covid-19 hastalarında özellikle gençlerde çok ciddi bir ivmelenme görüldüğü belirtildi.

Bloomberg’in haberinde son dönemde genç ve orta yaşlı hastaların korona virüsü semptomlarıyla hastaneye geldiği ve tedavi altına alındığı belirtildi. New York’ta doğrulanmış vaka oranına göre hastanelere korona virüsü şikayetiyle gelen her 5 kişiden 1’i 44 yaşın altında.

4 GÜN ÖNCE GÖNDERİLEN HASTA ÖLÜM DÖŞEĞİNDE

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre ise dünyada 50 yaş altındaki korona virüsü vakaları yüzde 10 ile yüzde 15 seviyesinde…

Bloomberg, geçen hafta içerisinde hastaneye corona şüphesiyle gelen fakat soğuk algınlığı teşhisiyle evine gönderilen 32 yaşındaki bir hastanın 4 gün sonra geri geldiğini ve nefes almakta güçlük çektiğini yazdı. Bloomberg’e konuşan doktor Kaedrea Jackson, “Bana bakıp ölecek miyim dedi. Durumu çok kötü ve daha da kötüye gidiyor. Yaşadığı ölüm korkusunu gözlerindne görebildim. Çok genç” dedi.