Leyla ile Mecnun’daki 9 yıllık küslüğün perde arkası ortaya çıktı

Acun Ilıcalı’nın dijital platformu Exxen’de yayınlanan Leyla ile Mecnun’un ikinci sezon çekimleri başladı. Leyla ile Mecnun dizisinin Erdal Bakkal’ı Cengiz Bozkurt ile İskender’i Ahmet Mümtaz Taylan’ın neden beraber sahnesinin olmadığı ortaya çıktı.

Leyla ile Mecnun’daki 9 yıllık küslüğün perde arkası ortaya çıktı

2011-2013 yılları arasında TRT 1'de 3 sezon yayınlanan Leyla ile Mecnun dizisi 10 yıl sonra Acun Ilıcalı'nın dijtal platformu Exxen için yeniden çekilmiş, fenomen dizinin yeni bölümleri büyük ilgi görünce de geçen günlerde 2. sezon çekimleri başlamıştı. Ancak tüm eski kadronun yeniden bir araya geldiği dizide bir ayrıntı seyircinin gözünden kaçmadı. 

Leyla ile Mecnun’daki 9 yıllık küslüğün perde arkası ortaya çıktı - Resim : 2

Dizinin Erdal Bakkal’ı Cengiz Bozkurt ile İskender’i Ahmet Mümtaz Taylan’ın beraber hiç sahnesi yoktu. Bu durumun iki oyuncunun küs olmasından kaynaklandığı ortaya çıktı. Üstelik bu küslük yaklaşık 9 yıl öncesine, yani dizinin TRT’de yayınlandığı günlere kadar dayanıyor.

Leyla ile Mecnun’daki 9 yıllık küslüğün perde arkası ortaya çıktı - Resim : 4

Set çalışanlarına karşı sürekli kaba tutumlar içinde olduğu ve mobbing yaptığı öne sürülen Ahmet Mümtaz Taylan’la yardımcı yönetmenin kavgasının bardağı taşıran son damla olduğu belirtildi.

Leyla ile Mecnun’daki 9 yıllık küslüğün perde arkası ortaya çıktı - Resim : 6

“Leyla ile Mecnun”un dağ başında çekilen bir sahnesinde yardımcı yönetmen, Ahmet Mümtaz Taylan’ın sürekli bağırmasına ve hakaretlerine dayanamayıp “Yeter, artık senin bağırmalarına, aşağılamalarına katlanamıyorum, evli barklı adamım ben’ deyip çekim ortasında ekibiyle beraber işi bıraktı ve yine aynı sezonda set amiri birkaç kez “Ekibime küfretme” diyerek Taylan’ın üzerine yürüdü ve yumruklaşma son anda önlendi.

Leyla ile Mecnun’daki 9 yıllık küslüğün perde arkası ortaya çıktı - Resim : 8

Cengiz Bozkurt yaşanan tüm bu olayların ardından “Adam güle oynaya çekeceğimiz dizinin her gününü bize zehir etti, ben bu adamla hiçbir yerde sete çıkmam” diyerek Taylan’ın olduğu setlerde çalışmayacağını duyurdu.

Leyla ile Mecnun’daki 9 yıllık küslüğün perde arkası ortaya çıktı - Resim : 10

Üstelik Netflix Türkiye’ye ilk giriş yaptığı dönem yerli projelerine ‘Leyla ile Mecnun’ ile başlamak istediği, tüm ekibin bu teklifi kabul etmesine rağmen Cengiz Bozkurt “Hayır” dediği için dizinin çekilemediği öğrenildi.

Leyla ile Mecnun’daki 9 yıllık küslüğün perde arkası ortaya çıktı - Resim : 12

Bu nedenle dizi, Acun Ilıcalı Exxen için TRT’den hakları alanına kadar askıda kaldı. Ilıcalı’nın hakları almasının ardından da Cengiz Bozkurt’un başlarda ikna olmadığı ama daha sonra yakın arkadaşları Ali Atay, Serkan Keskin ile Onur Ünlü’yü kıramadığı ve sette Ahmet Mümtaz Taylan’la bir araya gelinmemesi şartıyla dizide rol almayı kabul ettiği ortaya çıktı.