Ameliyat günü 5 kez kalp krizi geçirdi

Bağırsağındaki kitlenin alınması için ameliyata giren Kadir Sarıboğa, operasyon öncesi 5 kez kalp krizi geçirdi.

Ameliyat günü 5 kez kalp krizi geçirdi

Kadir Sarıboğa, 2 ay önce karnındaki ağrı şikayetiyle Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne gitti. Yapılan tahliller sonucu bağırsağında kitle tespit edilen Sarıboğa'nın karaciğerinde de yayılım şüphesi görüldü. Kitlenin temizlenmesi için ameliyata hazırlanan Sarıboğa, operasyon öncesinde arka arkaya 5 kez kalp krizi geçirdi.

Kardiyoloji servisi hekimleri yaşanan olağanüstü durum için seferber olarak Sarıboğa'nın tıkalı kalp damarlarını anjiyo ile açtı. Anjiyodan bir hafta sonra bağırsağındaki kitle alınan Sarıboğa taburcu edildi.

Doç. Dr. Tolga Akçam konuyla ilgili şunları söyledi...

"Adana dışında Çukurova bölgesi genelinde bu tür hastaların ameliyatlarını Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde yapmaktayız. Hastanemiz de zaten her zaman marka olmuştur. Hastamızın anjiyoyla kalp damarındaki pıhtıyı aldık. İlaç tedavisiyle o pıhtının erimesini sağladık. Kan sulandırıcısıyla ameliyata girdik. Kapalı şekilde çok küçük deliklerden ameliyatını gerçekleştirdik. Bunlar başarılı olmamızda büyük etken"

Kadir Sarıboğa ise yaşadıklarını şöyle dile getirdi...

"Karnımda sancıyla hastaneye gitmiştim ancak bağırsağım tıkalı çıktı. Ameliyata karar vermişken titreme geldiğini hatırlıyorum. Sonra beni makineye başlamışlar. Kalbim durmuş. Ne kadar bu şekilde kaldığımın süresini bilmiyorum. Gözlerimi açtığımda rahat değildim. Ameliyattan sonra rahat bir nefes aldım. Şu an rahatça yürüyorum, geziyorum. Eskiden her şeyi yiyemiyordum, sancıdan duramıyordum. Şimdi her şeyi yiyebiliyorum"