AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş açıkladı! Asgari ücret ve EYT

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş basın mensuplarının EYT ve asgari ücret sorularına dikkat çeken bir yanıt verdi. Kurtulmuş, "Taleplerin gerçekleştirilebilmesi için de eldeki imkanlar, fırsatlar, öncelikler çerçevesinde bu değerlendirmeler yapılır" ifadelerini kullandı. İşte detaylar...

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş açıkladı! Asgari ücret ve EYT

Bursa'da partisinin İl Başkanlığında basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, kendisine yöneltilen asgari ücret zammı ve EYT ile ilgili sorulara dikkat çeken bir yanıt verdi. Kurtulmuş, asgari ücret ve EYT konularına ilişkin "Taleplerin gerçekleştirilebilmesi için de eldeki imkanlar, fırsatlar, öncelikler çerçevesinde bu değerlendirmeler yapılır" dedi. 

Kurtulmuş, "Gerçekten büyük bir hayat pahalılığı baskısının vatandaşlarımızın üstünde olduğunu ve bunun da hafifletilmesi için elimizdeki bütün imkanları kullanmanın şart olduğunu görüyor ve bunu uyguluyoruz" diye konuştu.

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, şunları kaydetti: 

Milletin konuştuğu, talep ettiği, beklentilerinin tamamını masaya yatırırız. Bunların tamamıyla ilgili çalışmalarımızı öteden beri sürdürürüz. Milletin gündeminde olup da bizim gündemimizde olmayan hiçbir konu yoktur. Ancak devlet yönetiminde bir şeyi talep etmek başka bir şey, onu gerçekleştirebilmek başka bir şeydir. Taleplerin gerçekleştirilebilmesi için de eldeki imkanlar, fırsatlar, öncelikler çerçevesinde bu değerlendirmeler yapılır. Yaparken de milletin hayrına olacak şekilde sonuçlar alabilmek için gayret sarf edilir. Bundan milletimiz emin olsun bu konu epeydir bakanlığın da gündemindedir. Bu konuyu yeterince biliyoruz ve çalıştık. İnşallah milletin hayrına sonuçlanmasını ümit ederiz.

Kurtulmuş, "Asgari ücret için altıncı aydan itibaren hazırlık olabilir mi" sorusu üzerine, memur maaşlarıyla ilgili zam yapılırken temmuz ayında bunlara ilave zam yapılabileceğinin söylendiğini hatırlatarak, "Özel sektör için konuştuğumuzda biz Türkiye'nin ekonomik olarak olağanüstü bir dönemden geçtiğini görüyoruz. Gerçekten büyük bir hayat pahalılığı baskısının vatandaşlarımızın üstünde olduğunu ve bunun da hafifletilmesi için elimizdeki bütün imkanları kullanmanın şart olduğunu görüyor ve bunu uyguluyoruz" şeklinde konuştu.