AK Parti ilçe binasına saldırıda yeni gelişme! Partinin ilçe yöneticisinin akrabası çıktı

Diyarbakır Hani ilçesinde bulunan AK Parti ilçe binasına dün gece molotofkokteyli saldırı düzenlendi. Gözaltına alınan 2 şüpheliden birinin, partinin ilçe yöneticisinin akrabası olduğu ortaya çıktı.

Google Haberlere Abone ol

AK Parti Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Denli, olayın faillerinden birinin AK Parti ilçe yönetim kurulu üyesinin akrabası olduğunu doğruladı.

Sözcü'den Evren Demirtaş'ın haberine göre, Diyarbakır'ın Hani ilçesinde AK Parti ilçe binasına dün gece yapılan molotofkokteyli saldırıda 2 kişi gözaltına alınmıştı. AK Partiilçe binasına yapılan motoloflu saldırıda gözcülük yapanlardan birinin AK Partiilçe yönetim kurulu üyesinin yeğeni olduğu iddia edildi.

İddiayla ilgili sosyal medya hesabında açıklama yapan AK Parti Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Denli, olayın faillerinden birinin ilçe yönetim kurulu üyesinin akrabası olduğunu kaydetti.

“Amcasını yönetimimize alarak devlete ve millete kazandırdık”

Hüseyin Denli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Evet şahsın amcasını yönetimimize alarak devlete ve millete kazandırdık çok şükür… Bizlerin terörden kopartamadığı bu faili de; tıpkı terör üyeliğinden cezaevinde yatmakta olan ablası gibi yargı sistemimiz ıslah edecektir inşallah…” dedi.

“Bizler için aynı kefede değildir”

AK PARTİ Sur İlçe Başkanı Murat Unat ise olayla ilgili sosyal medyada yaptığı açıklamada, “Olayın faillerinden biri, yönetim kurulu üyemizin amcasının torunudur. Suçların ve eylemlerin şahsiliği bizler için asıl olandır. Ablası terörden cezaevinde olan bu kişi ile partimize kazandırdığımız üyemiz, bizler için aynı kefede değildir” ifadelerini kullandı.

“HDP saldırısıyla bağlantılı olabilir”

AK Parti ilçe binasına yapılan saldırı sonrasında SÖZCÜ’ye konuşan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Şerif Aydın, “İzmir'de HDP il binasına yapılan alçakça saldırıyla bağlantılı olduğunu özellikle HDP ve Ak Parti üzerinden bizim bölgemizi hedef alan bir kaos amacı güdülen organize bir saldırı olduğunu düşünüyoruz” demişti.