AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Ümit Özdağ açıklaması! "Kılıçdaroğlu HDP'ye mi yalan söylüyor, Zafer Partisi'ne mi yalan söylüyor?"

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ’ın 28 Mayıs seçimlerinde CHP lideri ve Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini açıklamasının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten açıklama geldi. “Kılıçdaroğlu sahte bir milliyetçilik üretmeye çalışıyor” diyen Çelik, “Kılıçdaroğlu HDP'ye mi yalan söylüyor, Zafer Partisi'ne mi yalan söylüyor? Hangisine yalan söylüyor? Hangisini diğerine tercih ediyor?” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Ümit Özdağ açıklaması! "Kılıçdaroğlu HDP'ye mi yalan söylüyor, Zafer Partisi'ne mi yalan söylüyor?"

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile bugün bir görüşme gerçekleştirdi. Özdağ, ikinci tur seçiminde Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı.

TRT Haber'e konuk olan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de Ümit Özdağ'ın Kılıçdaroğlu'na destek açıklamasını değerlendirdi. Çelik'in açıklamalarından satır başları şöyle;

Sahte bir Milliyetçilik üretmeye çalışıyor 14 Mayıs'tan sonra. Sahte bir muhafazakarlık üretmeye çalışıyor. Ama masada ortaklarıyla birlikte hazırladıkları bir sürü doküman var. Bütün o dokümanların karşısında bir mutabakatı tutuyor Zafer Partisi ile imzalıyor. Uçtan uca savrulan bir çizgi. Eğer bu açıklananlar doğruysa Zafer Partisi'ne vaat ettiği söylenen bakanlık ya da birtakım kurumlar söz konusuysa burada iki tane sonuç çıkıyor.

Bunlar bir deklarasyon yapmışlar. Devleti yönetirken bile 6-7 Cumhurbaşkanı yardımcısı neyse ortak karar verecekti. Onların mutabık olmadığı konuda kendi Cumhurbaşkanı adayları herhangi bir karar veremeyeceklerdi. Böyle bir projeleri vardı. Şimdi bu şekilde bir ittifaka imza atıyor. Buradaki ortaya koyulan söylemler o masadakilerin birçoğunun söylemleriyle tabana zıt şeyler.

İkinci bir durum da şu; Kılıçdaroğlu, Türkiye'de herhangi bir makama gelirse bunun bir milli güvenlik sorunu yaratacağını söylüyordu. Açık bir şekilde ifade ediyorlardı. Şimdi çıktılar onlar da Kılıçdaroğlu ile ittifak yaptılar.

İttifak dediğimiz şey şudur; İttifak bazında, siyasi program bazında, siyaset yapma bazında bir tablodur. Dolayısıyla bugün Kılıçdaroğlu HDP'ye mi yalan söylüyor, Zafer Partisi'ne mi yalan söylüyor? Hangisine yalan söylüyor? Hangisini diğerine tercih ediyor?