Altın makasla açılış yapmıştı! Depremde üç sitede yıkılan binaları yapan müteahhitten akılalmaz savunma

Merkez üssü Kahramanmaraş'ta meydana gelen iki büyük depremin ardından en çok zarar gören yerlerden biri olan Hatay'daki 3 yıllık sitenin müteahhidi konuştu. Kendini savunma şekli akıl alır gibi değil.

Altın makasla açılış yapmıştı! Depremde üç sitede yıkılan binaları yapan müteahhitten akılalmaz savunma

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremle yeni binaların yıkılması gündem olmuştu. En çok yıkımın yaşandığı illerden olan Hatay'da 2019'da tamamlanarak açılışı yapılan ve yerle bir olan Güçlü Bahçe City, müteahhidi yaptığı savunma ile "pes" dedirtti. Açılışında Guinness rekoru için başvuru yaptıkları dev makası kullanmalarıyla da sosyal medyada konuşulan sitenin inşaatının Ser-Al İnşaat tarafından yapıldığı ortaya çıktı.

"BENİM BİNAM MI MESELE"

Sözcü'nün haberine göre; firmanın sahibi olan Servet Altaş'a yeni yapılan binanın yerle bir olmasının nedeni soruldu. Şöyle yanıt verdi: “Burada atom bombaları etkisinde deprem oldu, her yer yıkıldı, benim binam mı mesele. Bana binayı soramazsınız” 

Altın makasla açılış yapmıştı! Depremde üç sitede yıkılan binaları yapan müteahhitten akılalmaz savunma - Resim : 1

SOSYAL MEDYA HESAPLARINI KAPADILAR

Hatay'da birçok inşaat projesinde adı geçen Altaş'ın sosyal medya hesaplarına erişilemiyor. Ser-Al İnşaat'ın kentte yaptığı Venüs Gold ve Mars sitesinde de yıkımlar yaşandığı öne sürülürken enkaz altında kalanların sayısına ilişkin ise net bir bilgiye ulaşılamadı. Aynı firmaya ait başka binaların da yıkıldığı iddia ediliyor.

Altın makasla açılış yapmıştı! Depremde üç sitede yıkılan binaları yapan müteahhitten akılalmaz savunma - Resim : 2

DEV MAKASLA AÇILIŞ YAPMIŞLARDI

Güçlü Bahçe sitesinin açılışında, o dönem ajanslara yansıyan habere göre, Ser-Al İnşaat firmasının sahibi Servet Altaş, “Güçlü Bahçe City projesini memleketimize istihdam kazandırmak için yapıyı bu aşamaya getirdik. Guinness Rekorlar Kitabı'na kazandırmak için kendi ölçümlerimizle yaptığımız 320 santimetre olan altın makasımızı yaptık. Başvurumuzu da yaptık. Bu rekoru da şehrimize kazandırdığımız için mutluyuz. Projemizi de şehrimize kazandırdığımız için mutluyuz” açıklaması yapmıştı.