Alzheimer hastası kadın dinlenme tesisinde 4 bin euro ile kayboldu

Eşiyle birlikte dinlenme tesisinde mola veren Alzheimer hastası kadın, çantasında 4 bin euro ile bir anda kayboldu. Jandarma ekipleri kadını bulmak için seferberlik başlattı.

Alzheimer hastası 4 bin euro ile kayboldu

Yurt dışında yaşayan Hüseyin ve Naciye Özcan çifti tatil için Türkiye'ye geldi. Yakınlarını ziyaret etmek için İstanbul'a doğru yola çıktı ve bir dinlenme tesisinde mola verdi. Alzheimer hastası olduğu öğrenilen Naciye Özcan yanına 4 bin euroyu da alarak kayboldu.

Olay gece 02.00 sıralarında TEM otoyolu Gümüşova mevki'inde bulunan dinlenme tesislerinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre yurt dışında oturan Hüseyin ve Naciye Özcan çifti tatil için Türkiye’ye geldi. Ankara’da bulunan akrabalarını ziyaret eden Özcan çifti daha sonra İstanbul’da ki akrabalarını da ziyaret için yola çıktı. Düzce’ye varan Özcan çifti TEM otoyolu Gümüşova mevki'inde bulunan dinlenme tesisine girerek mola verdi. Hüseyin ve Naciye Özcan ihtiyaç gidermek için tesis içine girerek ihtiyaçlarını gidermeye başladı.

Tesis içindeki ihtiyaçlarını giderek Naciye Özcan, otomobile gitti daha sonra araçtan ayrılarak tesisin çıkışına doğru yaya olarak yürümeye başladı. Yanına seyahatte kullanılmak üzere ayrılan 4 bin Euro parayı da alan kadını bulamayan eşi Hüseyin Özcan durumu güvenlik güçlerine haber verdi. Olay yerinde inceleme yapan Düzce İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler kadının bulunması için çalışma başlattı. Diğer yandan yaşlı kadının araçtan inerek tırların arasından tesis çıkışına gittiği ve kaybolduğu anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
Jandarma ekiplerinin aramalarının ardından kayıp kadın başka bir dinlenme tesisinde bulundu.