Aman dikkat! Maskelerde kalite düştü!

Maske fiyatları düştü ancak uzmanlar maske kalitesinin de giderek düştüğüne dikkat çekiyor. Unutmayın bir maske su geçirmesi ya da dikişli olması kalitesiz olduğunu gösteriyor.

Google Haberlere Abone ol

Türkiye’nin maske, önlük, tulum ve bunların kumaşının üretiminde sıkıntısı olmadığını ifade eden Türkiye’nin önde gelen tıbbi malzeme kumaşı ve maske üreticilerinden Ayhan Gökmen, maske kullanımındaki artış üzerine üretime giren tekstil ve konfeksiyon firmalarının yeniden asli üretimlerine döndüklerini anlattı.

 Gökmen, “Maskenin fabrika çıkış fiyatları 20 ila 35 kuruşa kadar düştü. Ama devletin 1 liralık tavan fiyat uygulamasını büyük marketler sürdürüyor. Bu satıştan 5 kata kadar kazanç elde ediyorlar. Diğer taraftan maskelerin kalitesi de düştü. Olan vatandaşa oluyor. Bir maske su geçiriyorsa, dikişliyse kalitesizdir” dedi. Diğer yandan Gökmen,  Türkiye’nin maske üretim kapasitesinin yeterli olduğunu vurguladı.

 
Hürriyet'in aktardığına göre Gökmen açıklamalarını şöyle sürdürdü:  ”Karaborsaya düşen meltblown kumaş 30 dolardan 9 dolara kadar düştü. Bu kumaşın fiyatının düşmesinde bizim yüksek kalitedeki yeni kumaşımızın etkisi de büyük oldu. Diğer kumaşlarda da fiyatlar 4-4.5 dolara indi. Ama fiyatlar düştükçe kalite azalmaya, tüketici şikayetleri artmaya başladı”