Antalya'da Konyaaltı, Döşemealtı, Kepez, Muratpaşa, Aksu, Kemer'e resmi uyarı yapıldı. Herkesin çok dikkat etmesi gerekiyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Antalya ve ilçeleri Konyaaltı, Döşemealtı, Kepez, Muratpaşa, Aksu, Kemer'e yönelik resmi bir uyarı gerçekleştirildi. Vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken önemli bir nokta var.

Antalya'da Konyaaltı, Döşemealtı, Kepez, Muratpaşa, Aksu, Kemer'e resmi uyarı yapıldı. Herkesin çok dikkat etmesi gerekiyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi, Antalya’da beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara karşı ‘turuncu kod’ uyarısı yaptı. Uyarıda bu akşam saatlerinden itibaren merkez ilçeleri Konyaaltı, Döşemealtı, Kepez, Muratpaşa, Aksu, Kemer'de çok kuvvetli yer yer şiddetli (51-100 kilogram/metrekare), batı ilçeleri Kumluca, Finike, Demre, Kaş ile gece saatlerinden sonra Serik'te kuvvetli ve çok kuvvetli (40-75 kilogram/metrekare) olacağı tahmin edildiği bildirildi.

SALI GECEDEN İTİBAREN ETKİSİNİ KAYBEDECEK 

Kuvvetli yağmurun salı gece saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklendiğini ifade edilerek, kuvvetli yağışlar sebebi ile ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.