Bakan Koca'dan Hatay'da 'musluk suyu' açıklaması! "Bu uyarıyı bir an bile unutmamalıyız. Sadece temizlik için kullanılabilir"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, deprem bölgesi Hatay'dan açıklamalarda bulundu. Depremde hayatını kaybeden ve yaralılara ilişkin bilgi veren Bakan Koca ayrıca sulara ilişkin açıklama yaptı. Koca, "Musluk, yani şebeke suyu ancak temizlik için kullanılabilir. Bu uyarıyı bir an bile unutmamalıyız" dedi.

Bakan Koca'dan Hatay'da 'musluk suyu' açıklaması! "Bu uyarıyı bir an bile unutmamalıyız. Sadece temizlik için kullanılabilir"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hatay Sahra Hastanesinden depremlere ilişkin değerlendirmede bulundu. Musluk sularınının sadece temizlik için kullanılması gerektiğini söyleyen Bakan Koca, musluk suyunun içilebileceği tarih için Hatay Valiliğinden gelecek açıklamayı işaret etti.

Bakan Koca'nın açıklamalarından satır başları şöyle:

Afetlerden gözlerin sağlık kurumlarına çevrilmesi olağandır. Haber kaynakları her zaman sağlam olmayabilir. Hatay'daki ikinci depremde 6 kişi hayatını kaybederken 562 kişi yaralandı. Tedavisi süren bazı yoğun bakım hastalarımız Ankara, Adana ve Dörtyol hastanelerine sevk edilmiştir.

17 gündür buradayım, yayılan asılsız haberler doktorlarımızı, sağlık çalışanlarımızı olumsuz etkiliyor. Acılı halkımızın yaralarını saran sağlık sistemi güçlüdür.

Bölgedeki suları düzenli olarak inceliyoruz. Bir süreliğine içme suyu olarak ambalajlı suları ve tankerlerle getirilenleri kullanacağız. Musluk suyunu ne zaman içebileceğimizi Hatay Valiliği duyuracak. Musluk, yani şebeke suyu ancak temizlik için kullanılabilir. Bu uyarıyı bir an bile unutmamalıyız.