Bakan Nebati'den Kılıçdaroğlu'na tepki! "İthal ekonomi komiserlerine asla bel bağlamayız"

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na yeni ekonomi danışmanlarından ABD'li Jeremy Rifkin üzerinden sert tepki gösterdi. "Bizler, ilim neredeyse alırız ancak ithal ekonomi komiserlerine asla bel bağlamayız." diyen Bakan Nebati, "ilim neredeyse alırız ancak ithal ekonomi komiserlerine asla bel bağlamayız. İthal ekonomi komiserlerine bel bağlayanlar, makyajlı sunumların perde arkasında yüksek faiz politikaları vaat ediyor" ifadelerini kullandı.

Bakan Nebati'den Kılıçdaroğlu'na tepki! "İthal ekonomi komiserlerine asla bel bağlamayız"

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD'li ekonomi danışmanı Jeremy Rifkin'e ekonomi kadrosunda yer vermesine atıfta bulunarak sert eleştirilerde bulundu.

Nebati sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 

"Milletimizin, defalarca yaşadığı bu senaryoya artık karnı tok. Son 20 yılda mega altyapı yatırımlarını büyük oranda tamamlayan ülkemiz, yüksek faizle sıcak para peşinde koşarak değil, üreterek, istihdam oluşturarak ve ihracat yaparak zenginleşecektir" dedi.

Bakan Nebati'nin paylaşımının tamamı şu şekilde:

Sayın Kılıçdaroğlu, bizler, ilim neredeyse alırız ancak ithal ekonomi komiserlerine asla bel bağlamayız.

İthal ekonomi komiserlerine bel bağlayanlar, makyajlı sunumların perde arkasında yüksek faiz politikaları vaat ediyor. Milletimizin, defalarca yaşadığı bu senaryoya artık karnı tok. Son 20 yılda mega altyapı yatırımlarını büyük oranda tamamlayan ülkemiz, yüksek faizle sıcak para peşinde koşarak değil, üreterek, istihdam oluşturarak ve ihracat yaparak zenginleşecektir. Daha fazla yatırım, daha fazla istihdam ve daha fazla üretime yönelen tüm epistemolojik kopuşlar bizimdir. Öte yandan, sizin de mevcut epistemolojinizden bir kopuş yaşayarak milli menfaatlerimizle bir an evvel barışmanız gerektiği gün gibi ortadadır.

"Ülkemizde bakın neler oluyor"

Sizler, vizyon adı altında anlattığınız ithal masallarla insanları uyuklatırken, Türkiye Yüzyılı'na doğru, inançla ve kararlı adımlarla ilerleyen ülkemizde bakın neler oluyor:

12 çeyrekten bu yana makine ve teçhizat yatırımlarındaki kesintisiz artış sürüyor.

İstihdam 31 milyon kişiyle tarihi yüksek seviyesine ulaştı.

Sanayinin mili gelir içerisindeki payı artıyor.

İhracat ülke tarihimizde ilk kez 250 milyar doların üzerine çıktı.