Dudak uçuklatan rakam! Barcelona'dan PSG'ye transfer olan Lionel Messi'nin maaşı ortaya çıktı!

Dünya futboluna adını altın harflerle kazıyan Lionel Messi, Barcelona’dan ayrılarak Fransız ekibi PSG’ye transfer oldu. Lional Messi’nin PSG’den alacağı maaş dudak uçuklattı. İşte, Messi'nin alacağı maaş…

Dudak uçuklatan rakam! Barcelona'dan PSG'ye transfer olan Lionel Messi'nin maaşı ortaya çıktı!

21 yıldır Barcelona takımında top koşturan dünyaca ünlü futbolcu Lionel Messi, Fransız ekibi PSG’ye transfer oldu. Messi'nin Fransız ekibinden alacağı yıllık ücret belli oldu.

Dudak uçuklatan rakam! Barcelona'dan PSG'ye transfer olan Lionel Messi'nin maaşı ortaya çıktı! - Resim : 1

Futbol dünyasının en çok kazanan ismi Barcelona takımında olan Arjantinli futbolcu, yeni takımında da takımın en çok kazanan ismi Neymar'a çok yakın bir maaş alacak.

Fransız L'Equipe'in haberine göre Messi, PSG'deki ilk yılında 30 milyon euro net maaş alacak. 2+1 yıllık sözleşme imzalayan başarılı futbolcu, sonraki 2 yılda Fransız ekibinde kalması halinde sadakat bonususunun da dahil edileceği yeni bir maaşa sahip olacak.

Dudak uçuklatan rakam! Barcelona'dan PSG'ye transfer olan Lionel Messi'nin maaşı ortaya çıktı! - Resim : 2

34 yaşındaki futbolcu PSG'de 3 yıl kalmış olursa, toplamda 110 milyon euro net maaş alacak. Messi'nin bu maaşına yalnızca sadakat bonusunun dahil edildiği, hem takım halinde hem de bireysel olarak belirlenen hedeflere ulaşılması halinde ödenecek bonusların yer almadığı ifade edildi.

PSG ayrıca, Messi'nin maaşının bir bölümünü kulübün resmi kripto para birimi olan PSG Fan Token ile ödeyecek.

Dudak uçuklatan rakam! Barcelona'dan PSG'ye transfer olan Lionel Messi'nin maaşı ortaya çıktı! - Resim : 4