Barış Yarkadaş tv100 canlı yayınında açıkladı! İYİ Partili Sedat Aksakallı, Kolin İnşaat'ın avukatı çıktı

tv100 ekranlarında ilgi ile takip edilen Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programında tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Sedat Aksakallı’nın Kolin İnşaat’ın avukatı olduğunu açıkladı. İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, geçtiğimiz hafta tv100'de yayınlanan Erdoğan Aktaş İle Eşit Ağırlık programında, Aksakallı'nın, "işadamlarından para topluyorum" dediğini iddia etmişti.

Barış Yarkadaş tv100 canlı yayınında açıkladı! İYİ Partili Sedat Aksakallı, Kolin İnşaat'ın avukatı çıktı

Geçtiğimiz hafta tv100'de yayınlanan Erdoğan Aktaş İle Eşit Ağırlık programına konuk olan İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın açıklamaları Türkiye gündemine oturmuştu.

Dikbayır, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Sedat Aksakallı ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu.

Ümit Dikbayır'ın iş adamlarından para aldığını iddia ettiği açıklamalarından sonra gözler Sedat Aksakallı'ya çevrilmişti.

tv100’de yayınlanan Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı, gündemi belirlemeye devam ediyor.

Barış Yarkadaş, tv100’de yaptığı açıklamada Sedat Aksakallı'nın Kolin İnşaat'ın avukatı olduğunu açıkladı.

Barış Yarkadaş tv100 canlı yayınında açıkladı! İYİ Partili Sedat Aksakallı, Kolin İnşaat'ın avukatı çıktı - Resim : 1
Sedat Aksakallı (İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı)

 

 

“AKSAKALLI, KOLİN İNŞAAT’IN AVUKATI”

Yarkadaş, Sedat Aksakallı'nın Kolin İnşaat Yönetim Kurul Başkanı Naci Koloğlu ve Kolin İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Celal Koloğlu'nun avukatı olduğunu söyledi.

Yarkadaş programda İYİ Parti'nin şu anki Mali İşler Başkanı da olan Sedat Aksakallı hakkında "Sedat Aksakallı kimin avukatı? Özellikle Kemal Kılıçdaroğlu’nun sürekli vurgu yaptığı beşli inşaat şirketlerinden birinin avukatı, Kolin’in...  Celal Koloğlu ve Naci Koloğlu‘nun şirketinin avukatı.” dedi.

Barış Yarkadaş tv100 canlı yayınında açıkladı! İYİ Partili Sedat Aksakallı, Kolin İnşaat'ın avukatı çıktı - Resim : 2
Celal Koloğlu

 

Barış Yarkadaş tv100 canlı yayınında açıkladı! İYİ Partili Sedat Aksakallı, Kolin İnşaat'ın avukatı çıktı - Resim : 3
Naci Koloğlu

 

NE OLMUŞTU?

Dikbayır, "Ben Sedat Aksakallı’ya dedim ki benim belediyelerle işim yok, olamaz, uğraşmam da varsa çıkarın ortaya ben gereğini yapayım. Yine söylüyorum benim, ailemin, sülalemin bir kuruşluk işini, ticari ilişkisini çıkarsınlar belediyelerle ben bugün milletvekilliğinden istifa edeceğim. Sonra dedi ki 'Ben de iş adamlarından para topluyorum getiriyorum, bunda bir şey yok’ dedi. Nasıl yani ben bu partinin mali işler başkanıyım senden bana para gelmedi dedim. 'Ben Esma Hanım’a, Esma Hanım’ın kocasına verdim' dedi" ifadelerini kullanmıştı.