Benzinde indirim!

Pazartesi günü 24 kuruş, dün de 12 kuruş zam yapılan benzin fiyatlarına bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 22 kuruş indirim bekleniyordu. 4 günde iki kez zam 1 kez indirim yapılan benzin fiyatı geçtiğimiz haftaya göre 14 kuruş zam almış oldu. EPGİS, 16.50'de 22 kuruş indirim geldiğini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: TV100.COM - AJANSLAR

Uluslararası benzin fiyatlarında dün akşam yaşanan düşüşün ardından iç piyasadaki benzin fiyatları için de indirim gündeme geldi. Sektör temsilcilerinden edinilen bilgilere göre benzinde bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 22 kuruş indirim bekleniyor.

Sektör yetkililerinin verdiği bilgiye göre benzinde bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 22 kuruş indirim bekleniyor. Petrol fiyatları kısıtlama kararları ile yükselişe geçip 42 dolar seviyesini aşınca benzin ve motorinde peş peşe artışlar gerçekleşmişti.

Petrol fiyatlarını yeniden düşüşe geçiren haber ise ABD'den geldi. Ülkede ham petrol stoklarının yükseldiğine ilişkin verinin açıklanmasının ardından petrol fiyatları yüzde 1.0 dolayında geriledi.

22 kuruş indirim

Yaşanan gelişmelerin ardından dün akşam uluslararası benzin fiyatlamalarında da düşüşler meydana geldi. Fiyatlarda yaşanan gerileme sonrası iç piyasadaki akaryakıt ürünlerinden benzin için de büyük bir indirim ortaya çıktı.

İndirim geldi!

EPGİS'ten yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

26/06/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 22 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.